Asterogis: Curse of the Stars – NOVINKY – Antické město s mýtickými nepřáteli a trochou Dark Souls!

Indie studio Acme Gamestudio představilo akční RPG Asterogis: Curse of the Stars už loni na podzim. Už tehdy se zmínili, že jde o hru inspirovanou řeckou a římskou mytologií, v hlavní roli s nezastavitelnou hrdinkou a naprosto kouzelným zpracováním. S blížícím se datem vydání je ideální čas podívat se, co nás čeká.

  • Plánované datum vydání: podzim 2022
  • Vývojář: Acme Gamestudio
  • Platformy: Mircosoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5

Asterigos vás staví do role Hildy, zrzaté bojovnice z Northwindské legie na cestě do města Aphes, ve kterém se ztratil její otec. Úkol je jasný i když ne jednoduchý, musíte otce najít a odvézt ho do bezpečí. Pryč z města, které prokleli samotní bohové, protože se jeho obyvatelé nedokázali držet daleko od magie. Díky tomu se taky ulicemi města prohání příšery a krvelačná monstra.

Hilda je má po vzoru Dark Souls nám dobře známé schopnosti, dokáže sbírat Stardust z poražených nepřátel a svoje HP a manu si regeneruje u Conduitu – magické fontány. K fontánkám se samozřejmě vrátíte, kdyby se health bar dostal na nulu a nebo v rámci přesouvání.

Soubojový systém v Asterigos vypadá jednoduše. Hráč si může vybavit dvě zbraně napumpované magií, každá z nich má unikátní abilitu a podle toho taky vypadají komba. Dalším odkazem na Dark Souls je dodge-rolling. Na vyšších úrovních se taková schopnost rozhodně hodí, ale nečekejte krvavý nářez jako ve hrách od FromSoftware. Zatím nevím, jaké všechny zbraně budou ve hře čekat, ale určitě nebude chybět meč a štít, kopí nebo náramky jako stvořené pro melee, které má Hilda na zápěstích.

Průzkum města bude velkou částí gameplaye. Každá ulička, každé zákoutí ukrývající poklady. Nebo nepříjemné překvápko v podobě až 60 různých nepřátel a 20 bossů. Podle toho, na co narazíte jako první.

Datum vydání je zatím stanoveno na podzim tohoto roku pro všechno platformy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *