Astroneer – NOVINKY – Něco jako Minecraft?

Astroneer je vesmírný sandbox, který se před dvěma lety objevil na Steamu a nejednoho hráče zaujaly barevné planety a roztomilé postavičky ve skafandru. Vývojáři ze studia System Era Softworks naslouchali hráčům, zatímco byla hra v Early Accessu, a i když se měnila grafická i gameplayová stránka hry, fanoušci jenom přibývali. O co vlastně v Astroneer jde a měla by vás zajímat?

  • Datum vydání: 6. února 2019
  • Vývojář: System Era Softworks
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One

Astroneer je barevný low poly sandbox, který dává hráčům možnost kolonizovat sedm planet a upravit si je k obrazu svému. Nedočkáte se žádné zápletky, žádného utíkání před nebezpečím nebo hledání odpovědí na palčivé otázky. Nic takového. Podobně jako v Minecraftu máte jenom inventář a neurčitý cíl. A jestli se chcete opravdu bavit, pozvěte si do hry kumpány a je to.

Do určité míry jde o survival, a proto budete bojovat s nedostatkem kyslíku a nebezpečnou faunou. Pokud ale nezakopnete a nespadnete do díry nebo se neztratíte v lese a nedojde vám kyslík, jde o opravdu pohodovou hru, ve které se můžete všem problémům vyhnout.

Hlavní částí hry je craftění a objevování. Na craftění asi není potřeba nic vysvětlovat, prostě hledáte suroviny a hledáte, co by se z jejich kombinace dalo vytvořit. Daleko zajímavější je průzkum. Planety jsou vytvořeny ručně, žádné procedurálně generované světy, a se vším se dá nějakým způsobem interagovat. Navíc máte terraformační nástroj, díky kterému si můžete přidat kopec, aby se na něm dala postavit báze, můžete udělat most přes řeku nebo propast atd.

Astroneer mi v hodně ohledech připomíná Minecraft, zvlášť když hrajeme ve skupině. Každý dělá něco jiného a dohromady vlastně postupujete ke kolonizaci další planety. Astroneer sice nemá žádný příběh a co si sami nevymyslíte, to tam nebude, na druhou stranu je to dlouho, co vyšel takhle povedený sandbox, který opravdu funguje. Hra je na Steamu v plné verzi jenom pár dní, ale hráčů přibývá. A není divu, za 22€ si odpočinete od BR a ještě se pobavíte s partou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *