ASUS FINALS 9

Ve dnech 19. a 20. prosince se ve Svitavách konala akce s názvem ASUS Finals 9. Dějištěm bylo kulturní centrum Fabrika a jedná se již o deváté zakončení tuzemských soutěží v počítačových hrách. Součástí zmíněné akce bylo i vyvrcholení ligy Republic of Gamers Masters, nad kterou stojí společnost ASUS. K hlavní a také dle ankety nejžádanější hře League of legends se nedávno přidala hra Counter-Strike: Global Offensive a tyto dvě hry se tak staly body největšího zájmu. Další soutěže se konaly ve hrách Hearthstone, StarCraft II a Quake Live.

ASUS Finals 9 bylo rozděleno do dvou herních dnů, přičemž první den se hrálo finále ve hře Hearthstone a semifinále ve hrách League of Legends a Counter-Strike: Global Offensive. Druhý den, v neděli dvacátého prosince, bylo na programu finále zbylých her.

IMG_7150

Ve hře CS: GO se v boji o třetí a čtvrté místo utkaly týmy eSuba a Gunrunners, kdy po dvou odehraných hrách bylo skóre 1:1 a až ve třetí hře si Gunrunners obhájili třetí místo a většina diváků byla velmi zaskočena s umístěním týmu eSuba, který minulý turnaj ASUS Finals 8 vyhrál. Následovalo finále, ve kterém se proti sobe postavily týmy Majestic Lions a nEophyte, kde až ve třetí hře rozhodl tým nEophyte o své dominanci. S výsledným skórem třetí hry 6:16 tak vyhráli letošní turnaj RoG Masters ve hře CS: GO a následovalo předání výherního poháru, na který budou vyryta jejich jména.

asusfinals

O třetí a čtvrté místo na turnaji ve hře League of Legends se utkaly týmy Inside Games a Fraternitas. Bronzovou medaili si nakonec odnesl tým Fraternitas a nadcházející finální utkání se protáhlo až do nočních hodin. Boje o vítězný pohár za první místo se zúčastnili Dark Tigers a tým eXtatus, který měl od začátku výrazně větší fanouškovskou podporu. Tým eXtatus zvítězil v první hře, která byla velmi vyrovnaná. V druhé hře již ukázali hráči eXtatusu jasnou dominanci nad týmem Dark Tigers a v třicáté sedmé minutě ukončili hru zničením nepřátelského nexusu. Většina diváku byla velmi zaskočena a nečekali, že se tým eXtatus dostane až do finále ASUS Finals 9 a umístí se na předních příčkách. Větší důvěra panovala v tým eSuba, který minulý turnaj vyhrál a na tomto se nedostal ani do semifinále. Po dvou vyhraných hrách tedy právě tým eXtatus zvedl vítězný pohár nad své hlavy a zakončil tak celou soutěžní akci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *