Atlas Fallen – Velká monstra a dynamický souboj?

Atlas Fallen je jedna z těch her, která alespoň z mého pohledu běžela celou dobu na pozadí a teď se snaží vystoupit ze stínu. Byla představena na velkých videoherních konferencích, kopie byly před vydáním rozeslány mezi kritiky a teď je řada na hráčích, aby řekli jak dobrá je. A možná by na to i přišlo, kdyby všichni zrovna nebyli ve třetím pokračování Baldur’s Gate.

  • Datum vydání: 9. srpna 2023
  • Vývojář: Deck13
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox Series X/S, PlayStation 5

Takže, co je Atlas Fallen a proč by si mělo získat nějakou pozornost? Na první část otázky je docela jednoduchá odpověď. Jde o RPG kombinující úspěšné prvky jiných her, skládající je na horkém pouštním písku do ne tak hladkých animací. S dobrým nápadem, ale ne tak dobrým provedením. Co se týká druhé části otázky, no…

Hra v trailerech a zejména těch oznamovacích vypadala skvěle. Víc než to. Čekali byste možná v poušti hrdiny zabalené v látce tak, aby se nespálily s jednou nebo dvěma dýkami. Ale ne. Tady je to plná polní se zlatým tepáním, obří zbraní a co nejvíc nepohodlnýma botama. A na pohled, to funguje, dokud nepřijde čas na gameplay.

Na začátek bych chtěla říct, že tahle hra vychází na počítač a novou generaci konzolí, pouze novou generaci. A proč je to důležité? Protože Atlas Fallen občas připomíná něco, by se přeneslo z ještě starších generací na PS4 a Xbox One. Beze srandy, pod pláštíkem nové grafiky se schovávají mechaniky časem překonané. A to je fakt blbý, když čekáte akci a dostane pravý opak dynamického průchodu.

Svět je otevřený jenom napůl. S tím osobně žádný problém nemám, ale taky to úplně nenadchne. Collectiblů je víc než dost a stejně tak vedlejšáků. Příběh taky zkouší vytrvale ohromit, jenže není to nic, co už by někdo předtím neudělal.

Jedinou světlou stránkou celého zážitku je soubojový systém. Jednak máte docela širokou nabídku zbraní, které si můžete přibalit do baťůžku a pak jsou tady všechny schopnosti, které můžete využít v praxi. Dejte to do dohromady a dostanete překvapivě hbitý a kvalitní zážitek. Protivníci taky nejsou vyloženě špatní, velká monstra se noří z a do písku, budí respekt a chuť zabíjet. Silné útoky s úskoky a trochou magie tyhle touhy zase krotí.

Stojí tedy Atlas Fallen za něčí čas? Těžko říct. Pokud nehledáte něco velkého, přelomového a nezapomenutelného tak asi ano. Zvlášť pokud chcete něco zabít a je vám jedno o jaký jde svět. V každém jiném případě asi ne. Na průměrné hry už dneska moc čas není.

Hodnocení 6/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *