ATLAS – NOVINKY – Pirátské MMORPG

Pokud jste si říkali, že tu dlouho nebylo nějaké pořádné a nové MMORPG, tak nastražte uši. Studio Grapeshot Games totiž přichází s novinkou Atlas. Atlas se sice nachází ještě v předběžném přístupu ale na Twitchy již dominuje v počtu sledujících. Na vývoji se podílí jak Grapeshot Games, tak i studio Instinct Games, které známe hlavně díky ARKu, kterému se Atlas z části podobá. Dinosaury ale nehledejte. 

Atlas je MMORPG zaměřené na svět pirátů, brázdění moří a budování civilizací. Ano, patrně někoho ihned napadne titul Sea of Thieves, ale to je spíše online multiplayer adventura, která neobsahuje tradiční MMORPG prvky. 

Novinka Atlas dokáže zaujmout především rozlohou mapy. (Porovnejte obrázky níže.) Vývojáři tvrdí, že by měla být schopná pojmout až 40 000 hráčů, což je 1 200x více než u ARKu. Mapa se skládá z rozsáhlé vodní plochy plné ostrovů, které se odlišují různými biomy. Ty se budou lišit také tím, jaké zvířata se tam budou vyskytovat a jaké vám tam bude hrozit nebezpečí. 

Jedním ze základních prvků hry je stavba vlastní lodi, rekrutování posádky v podobě reálných hráčů a následně společné prozkoumávání světa. V traileru jsme mohli vidět obrovské vodní stvůry a také draky nebo ohnivé démony. 

Nebylo by to MMORPG bez toho aniž byste si mohli pořádně vylepšovat svou postavu. Postavu budete moci vylevelovat až v patnácti různých disciplínách a sestavit si schopnosti postavy z více než 300 různých skillů. U tohoto všeho nás bude čekat rozsáhlý quest systém s hromadou sub questů, které se budou hráče snažit směřovat správným směrem v tak obrovském světě.

Zatím to vypadá, že Atlas má nakročeno k pořádnému MMORPG, ale jediným problémem je datum vydání, které už je po několikáté odsunuto. Nicméně v poslední době to vypadá, že bychom se mohli konečně brzy dočkat a porozhlédnout se po světe Atlasu sami. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *