Atomic Heart – NOVINKY – Sovětský surrealismus v praxi

Složení dnešního videoherního průmyslu naštěstí přeje indie hrám a indie vývojářským domům. Mnohdy skutečně není od věci, když po všech těch komerčních Battlefieldech, Star Warsech a God of Warech jazyk hráče okusí cosi alternativního, co je zcela odlišné od klasické komerční tvorby. A kolikrát se mi hráči ani nestačíme divit. Podobně jako u hry Atomic Heart, což má být prvotina od moskevského studia Mundfish. Faktem je, že lidé z Mundfish se zatím neodhodlali k vydání jakékoliv hry, pokud to ale znamená, že Atomic Heart má být skutečně jejich první počin, máme se skutečně na co těšit. Posuďte sami.

Nejdříve skutečnosti, které s poklidem víme: hra se bude odehrávat v technologicky pokročilé alternativní historii, pravděpodobně 70. a 80. let minulého století, možná ale i dříve. Dějištěm příběhu bude, jak jinak, než Sovětský svaz, nutno však dodat, že notně technologicky pokročilý. Atomic Heart ale nešetří surrealismem a proti vám, jakožto tajnému agentovi P-3, vyvstane hned několik nepřátel, ať už jde o zabijácké roboty či zmutované soudruhy. Nutno ale dodat, že atmosféra surrealismu působí (alespoň na mě) velice dobře na hru se rozhodně těším. Navíc místy hra působí jako horor, můžeme tedy předpokládat, že kromě klasické střílečky by mohlo jít o thriller či právě horor.

Pokud však půjde o horor, zřejmě to bude velice svérázný horor, k vidění je totiž obrovské množství nejrůznějších zbraní, ať už na blízko či na dálku. Oba typy pak prý půjdou poměrně komplexně upravovat a vylepšovat. Atmosféru sovětského surrealismu okusíme prý ještě letos a to na PlayStationu 4, Xboxu One a samozřejmě PC, nevíme však kdy studio hru do éteru pustí. Naštěstí nás však při prvním kontaktu vývojáři zásobili screenshoty ze hry zachycenými v originálním enginu a také trailer, který působí naprosto famózně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *