Back 4 Blood – NOVINKY – Kooperační zombie nářez!

Back 4 Blood nastupuje na místo Left 4 Dead, za hrou stojí stejní vývojáři ze studia Turtle Rock a i když ve hře najdete spoustu zajímavých změn, pořád jde o kooperační FPS, ve které masakrujete květákožrouty s partou kamarádů, kteří vám kryjí záda. Hra je navíc dostupná v rámci Xbox Game Pass předplatného.

  • Datum vydání: 12. října 2021
  • Vývojář: Turtle Rock Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5

Back 4 Blood přichází s jednoduchým zasazením, bytosti Ridden se snaží podmanit si lidstvo tím, že ze všech udělají slintající monstra, která žene kupředu hlad. Nekontrolovatelná nákaza jasně vyhrává, ale nebyl by to pořádný zombie příběh, bez skupinky po zuby ozbrojených přeživších, kteří se odmítají vzdát.

Tihle přeživší jsou součástí tzv. Cleaners, dost možná poslední skupinkou lidí, kteří si plánují vzít zpátky svět, který jim nakažení vzali. Hráči budou muset projít několika mapami a splnit hromadu úkolů, aby se ke splnění toho cíle dostali.

Podobně jako Left 4 Dead je Back 4 Blood kooperační FPS se širokou nabídkou zbraní na dálku i blízky boj. Hru můžete hrát sami ne v partě až 4 hráčů, každá mapa na kterou se ve vybraném složení vydáte má být trochu jiná a díky speciálním schopnostem postav, by hra měla být dost diverzní. Vývojáři proto slibují vysokou znovuhratelnost. K tomu přispívá i systém náhodně generovaných karet, které někdy pomáhají vám a jindy nepřátelům.

Back 4 Blood má spoustu prvků, na které láká hráče. Jednak je to dobrá akce, při které můžete opravdu zmasakrovat hordu zombíků nebo je přelstít, proplížit se kolem nich a šetřit munici na elity. Randomizované karty přidávají extra výzvu a pomáhají znovuhratelnosti. A co-op kampaň nabízí samozřejmě úplně jiný zážitek na rozdíl od singlu. Hra se dá koupit samostatně a je i součástí Xbox Game Pass předplatného a funguje jak na PC, tak na všech současných generacích konzolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *