Basements n‘ Basilisks: Storms of Sorcery – Bn’B jako nový žánr?

Basements n‘ Basilisks: Storms of Sorcery je další hra z kategorie – minimálně pro mě – s nezapamatovatelným názvem, i když vlastně odpovídá na všechny hlavní otázky, které se kolem hry dají vymyslet. Basements n’ Basilisks odkazuje na klasické DnD z éry papíru a tužky a Storms of Sorcery se dá přiřadit k dobrodružství prosáklému magií a potvorami z tomu vyplývajících. Všechno pohodlně na dosah, bez nutnosti shánět vlastní přátele.

  • Datum vydání: 27. února 2023
  • Vývojář: eNVy Software
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS, Linux

Basements n‘ Basilisks, zkráceně Bn’B je něco jako grafická novela, i když ne tak úplně s kouskem RPG, ale ani tím se nedá úplně vystihnout. Co je jasné je, že máte vlastního hrdinu, za jehož osud plně zodpovídáte a kostky, vám v tom pomůžou. Slovo Basement Mastera je tady zákonem a jestli máte trochu štěstí najdete si spojence.

Bn’B spoléhá hlavně na příběh a svou schopnost udržet hráče u obrazovek silou slov. Před sebou totiž vidíte jenom papírový bloček s vlastními poznámkami a kreslenou mapu světa, v němž se pohybujete. Sem tam se objeví náčrtek orka nebo karta s přátelským NPC.

A tak se nabízí ne zrovna dlouhá kampaň s řadou důležitých, svět měnících rozhodnutí a divně specifickými, naprosto smyšlenými situacemi z života. A někdy dost otřepanými hláškami a humorem, který buď milujete nebo je moc cringe na to, aby se dal vydržet.

Vývojáři se naštěstí moc nesnaží přesvědčit svoje hráče, že jejich hra je ta nejoriginálnější a spíš se veze na vlně průměrného fantasy. Což ale nijak nebrání tomu, abyste si našli oblíbené postavy a rozjely s nimi hlubší rozhovory.

Jedna věc, kterou Basements n‘ Basilisks: Storms of Sorcery vzít nemůžu je uvědomělost autorů. Hra na Steamu stojí necelá 3 eura a ani samotní vývojáři netvrdí, že by mělo jít o kandidáta na GOTY. Je to zábavný počin, připravený s láskou ke hrám a nadšením v samotné tvorbě. A to mě postě baví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *