Batman: Arkham Trilogy – Odklad vydání na prosinec a důvody za ním!

Studio Rocksteady oznámilo, že přinese trilogii Batman Arkham na Nintendo Switch. Kolekce, která zahrnuje Arkham Asylum, Arkham City a Arkham Knight, měla původně vyjít 13. října, ale byla odložena na začátek prosince. Za verzi pro Switch je zodpovědné kalifornské studio Turn Me Up Games, které na dokončení portu potřebuje více času.

Vývojáři vydali na sociálních sítích prohlášení, v němž vysvětlují, že potřebují další čas, aby mohli hráčům na Switchi poskytnout co nejlepší výsledek. Omluvili se fanouškům, kteří na kolekci netrpělivě čekali, a poděkovali jim za trpělivost. Ačkoli není jasné, proč bylo zpoždění oznámeno na poslední chvíli, je nepravděpodobné, že by bylo způsobeno stavem hry, protože certifikace měla být dokončena dříve.

X (dříve Twitter)

Rozhodnutí o odložení vydání může být strategické a jeho cílem je vyhnout se konkurenci s dalšími velmi očekávanými hrami, které vyjdou v říjnu a listopadu. Jednou z takových her je Spider-Man 2 vyvíjený společností Insomniac Games, který má vyjít krátce po plánovaném uvedení Arkham Trilogy. Ačkoli Spider-Man 2 nebude na Switchi k dispozici, očekává se, že vzbudí velkou pozornost a potenciálně zastíní ostatní tituly.

Kromě toho je dalším důvodem zpoždění připravovaná hra Super Mario Bros. Wonder. Jedná se o zboku viděnou plošinovku ze série Super Mario, která má vyjít 20. října 2023. Jelikož se jedná o první novou plnohodnotnou 2D hru Super Mario po více než deseti letech, je fanoušky velmi očekávána. Příběh hry spočívá klasiscky v tom, že Mario a jeho přátelé musí porazit Bowsera a zachránit zemi před jeho zkázou.

Celkově se zdá, že odklad trilogie Batman Arkham na Switch je výsledkem potřeby více času na vývoj a strategického rozhodnutí vyhnout se konkurenci dalších velmi očekávaných her, jako jsou Spider-Man 2 a Super Mario Bros. Wonder. Fanoušci si tak budou muset na oblíbené hry s Batmanem na Nintendu Switch počkat až do začátku prosince.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *