Batora: Lost Haven – NOVINKY – Akční RPG od tvůrců Remothered!

Lidí ze studia Stormind Games, kteří nám přinesli hororovou hru Remothered spojili svoje síly s talentovanou scénáristkou her Anne Toole a několika dalšími veterány herního světa a dohromady vytvořili úplně nový projekt. Batora: Lost Haven je připravované akční RPG, chystající se snad na všechny platformy s epickým příběhem, působivým soubojovým systém a spoustou voleb.

  • Datum vydání: 2022
  • Vývojář: Stormind Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5, Nintendo Switch

Avril je naprosto obyčejná, šestnáctiletá dívka na umírající planetě Zemi. Její svět a všechno na čem jí kdy záleželo se proměnil v prach (no lépe řečeno ho spálil na popel) hlavní padouch Soren. Jeho úmysl je jasný, zničit Zemi a vypustit na ni zlé bytosti z jiné dimenze. Geniální plán záporaka, však nepočítá s tím, že by mu cestu zkřížila puberťačka se svojí nejlepší kamarádkou v těsném závěsu.

Potom, co začala katastrofa na Zemi a Avril přišla o svou sestru, najde s kamarádkou Milou dva zvláštní přívěsky, reprezentující bytosti Slunce a Měsíc. Ty propůjčí Avril nadlidské schopnosti s jejichž pomocí může zastavit Sorena a zachránit Zemi. Taky se k ní přidá bytost zvaná Batora, děsivě nepředvídatelná, ale užitečná. Ještě než Avril zachrání Zemi, musí navštívit čtyři další planety, aby získala potřebnou sílu k zastavení Sorena a dostává se tak na epickou cestu napříč herním světem.

Batora je gameplayově rozdělená mezi fyzickou a psychickou stránku Avrilina těla. Představuje tak novou herní mechaniku, hráči si neustále musí hlídat obě strany. A myslím, že uhlídat něco takové u šestnáctileté dívky bude celkem peklo. Avril není žádná hrdinka a všechno to zachraňování světa na ni dopadá ze všech stran. Proto vývojáři slibují systém rozhodnutí, který dá vašim volbám úplně nový rozměr.

Dvě hlavní postavy – Avril a Batora dávají něco nového i soubojovému systému, Avril reprezentuje fyzické tělo a Batora mentální schopnosti. A mezi oběma se dá během boje přepínat a kombinovat jejich útoky.

Batora: Lost Haven vyjde během příštího roku, zatím nemáme přesný datum vydání. Chystá se na všechny velké platformy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.