Battalion 1944 – NOVINKY – Druhá světová zase trochu jinak

Blíží se vydání dlouho očekávané hry z druhé světové války Battalion1944. Tento kickstarterový projekt zatím nepřilákal tolik pozornosti, kolik by si zasloužil, ale má všechny předpoklady k tomu, aby se dostal mezi hry, na které budeme vzpomínat a rádi se k nim vracet. Na novém enginu (Unreal Engine 4) se tak hráči mohou vrátit zpátky v čase, na začátek, ke hře jako bylo Call of Duty 2 nebo Counter Strike.

Tvůrci se pokusili na Kickstarteru vybrat 100 000 liber s tím, že stejná částka půjde z jejich kapes. To je celkem slušný přístup. Hra má vyjít v květnu tohoto roku, ale sami tvůrci řekli, že Battalion 1944 vyjde, až bude hotový. Není nic horšího, než rychle vydaná hra, jen aby z ní byly peníze.

Battalion 1944 je pořád ve vývoji. Můžete se připojit k beta verzi hry a podílet se na jejím vývoji. Vývojáři si cení svojí komunity, přijímají jejich nápady a sledují statistiky odehraných bitev. Skupiny hráčů – bataliony – se spolu utkávají a ty nejlepší dostanou jedinečné ocenění, například medaile nebo customizaci.

Klasická kompetitivní střílečka, ve které se můžete spolehnout jenom na svou výzbroj a dovednosti. Vytvořte si tým nebo se přidejte k existujícímu týmu a zamiřte na západní frontu. Tým není nutností, mapa je dost velká i pro samotáře. Tahat s sebou můžete Thompson, M1 Garand, Sten Mk. II. nebo Mosin Nagant. Za hru budete dostávat odměny a customizaci pro svoji postavu nebo zbraň. Podle všeho si můžete na pažbu zbraně vyškrábat slovo vlastního výběru. Tyto úpravy nijak neovlivňují hru a nedávají hráčům žádné další výhody.

Hra vypadá v trailerech graficky naprosto skvěle. Stará dobrá střílečka v novém moderním provedení. Zbraně a střelba jsou balisticky přesné. Bojovat můžete na mapách inspirovaných skutečnými místy, jako je třeba les Bastogne. Vývojářský tým se vypravil do Normandie a díky tomu jsou mapy ve hře autentické. Hardwarové požadavky nejsou přehnané a tak snad mapy brzo zaplaví vlna hráčů, která si chce připomenout staré dobré hráčské časy. Hra by měla podporovat vlastní módy a kdyby někdo vytvořil takovou kuchyňku, myslím, že by se žádný z nás, starších hráčů, vůbec nezlobil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *