Battalion 1944 – NOVINKY – Jak si vede druhoválečná old-school střílečka?

Battalion 1944 byl několik let ve vývoji, prošel si úspěšnou kampaní na Kickstarteru a tento rok se konečně dostal na Steam, kde si ho hráči mohou koupit a zahrát. Vývojáři slíbili návrat do dob dobrého Call of Duty a Medal of Honor. Navrch přidali pěknou grafiku, realistické zvuky a dali hře nálepku „hardcore“. Co ale doopravdy dostanete, když si hru koupíte?

  • Datum vydání: 23. května 2019
  • Vývojář: Bulkhead Interactive
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Battalion 1944 je FPS z druhé světové války, která nabízí klasické mody jako jsou Capture the Flag nebo Domination, ale přichází i s vlastním Spectator modem a Competitive Matchmakingem. Na rozdíl od jisté hry z druhé světové války, má Battalion 1944 historicky správné uniformy a další části výbavy a se zbraněmi si vývojáři vyloženě vyhráli. Hra má ale jiné problémy.

Už minulý rok při otevřené betě se ukázalo, že hra úplně nefunguje. Bojový systém byl sice v pořádku, ale dostat se do bitvy bylo peklo, a i když se vám povedlo dostat se do bitvy, neměli jste vyhráno. Hra mohla kdykoliv spadnout nebo vyhodila hráče do menu. Spousta lidí si tak řekla, že si radši počká na jinou hru se stejným zaměřením a linie hráčů tak vydatně oslabila.

Řada technických problémů už je vyřešená a pokud si koupíte hotovou hru, tak jak je na Steamu, mělo by být všechno v pořádku. Battalion 1944 se snažil připomenout nám old-school shooter hry jako je Call of Duty 2, ale gameplay se přibližuje spíš Counter-Strike, díky čemuž vyniknou herní mechaniky. Bohužel to hře bere originalitu a řadí ji do kategorie „další střílečka z druhé světové“.

U her jako je Battalion 1944 vždycky záleží hlavně na komunitě. Samotní si nezahrajete a pokud nemáte partu se kterou se můžete připojit, musíte doufat ve schopné spoluhráče. Vývojáři jasně uvedli, že tvoří hru, kterou už jsme všichni viděli a hráli. My se tak nemůžeme rozčilovat, že není originální, protože o to nikdy nešlo. Battalion 1944 stojí 20€ a myslím, že tahle cena odpovídá. Zastřílíte si, zaberete pár map, vyhrajete několik bitev… Jenom si musíte pospíšit, i s novým obsahem budou hráči ubývat a mohlo by se stát, že vlastně nebudete mít s kým hrát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *