Battalion 1944 – NOVINKY – Konečně v Early Accessu!

Už je to skoro rok, co jsem naposledy psala o hře Battalion 1944. Vývojáři si dali na čas, posunuli datum vydání a dnes, to znamená 1.2.2018 v 17.00 se Battalion 1944 zpřístupní všem hráčům v obchodech Steam a Humble Bundle. Stojí za nákup a co všechno hráčům nabízí?

Datum vydání: 1. únor 2018

Vývojář: Bulkhead Interactive

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Battalion 1944 si na sebe vzal těžký úkol, chce být jednou z těch her, na které budeme vzpomínat za několik let jako na tu starou dobrou hru. Jde o kompetitivní střílečku a rozhodně nebude pro každého. Návratu ke klasickým FPS hrám hodlají vývojáři dosáhnout tím, že hráči budou muset spoléhat jenom na svoje vlastní schopnosti, a to by mohl být v dnešní době trochu problém. Moderní hráči si rádi kupují různá zvýhodnění nebo rovnou celý účet.

V Early Accessu se můžeme těšit na osm map a několik modů jako Capture the Flag nebo Domination. První update hry vyjde už 8. února a přinese nový mod Competitive Matchmaking, který bude něco jako všichni proti všem. Kromě toho budou ve hře postupně přibývat nové skiny pro zbraně nebo uniformy, ty sice hráčům v ničem nepomůžou, ale aspoň to bude vypadat pěkně.

Asi není důležité to nějak rozebírat, ale stejně jako většina dnešních her si Battalion 1944 zakládá na realistickém grafickém zpracováním. Mapy, na kterých se hráči utkají jsou vytvořeny podle skutečných míst, kde se během 2. světové války bojovalo, například les Bastogne. Stejně jsou na tom jednotlivé modely zbraní, vozidel a uniformy.

Hra vypadá opravdu dobře a postupně si přitáhla pozornost velké spousty hráčů. Poprvé se o ni začali hráči zajímat, když herní studio Bulkhead Interactive spustilo svoji kampaň na Kickstarteru. Tam poměrně rychle vybrali peníze a teď odměňují všechny, kdo je podpořili bezplatnou kopií hry a speciálními skiny. Pokud Battalion zatím nemáte a plánujete jeho nákup, na Steamu ho pořídíte za necelých 25€ v „First To Fight“ edici. Všechna budoucí DLC by měla být pro všechny zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *