Battlefield 1 – NOVINKY – Dojmy z BETA testování

Tak jako minulý rok a ten rok předtím, tak i letos se mi do rukou dostala open BETA verze hry Battlefield. EA společně s DICE zkusili vsadit na černého koně, který není příliš populární, dokonce nemá ani moc zastánců na herní scéně, ovšem i přesto se nás pokouší vtáhnout na bojiště první světové války.

Jako první věc, co mne hned po spuštění praštila do nosu je převzaté menu ze hry StarWars: Battlefront 2015. Není tedy čemu se divit. Rok starý titul, na kterém společně spolupracovali, nebyl sice tak úspěšný jako původní StarWars hry, ale po stránce UI fungoval velmi dobře. Ovšem s tímto přišly hned mé první obavy. Podobnost těchto titulů je opravdu velmi znatelná. A není to jediná podobnost co si Battlefield 1 od StarWars přinesl. Bohužel jsou to i chyby. Jako například efekty výstřelů, které se velmi často zaseknou či neustálé přeskakování batohů běžících vojáků.

Schránka01

Ale zpět k samotné hře. Začnu asi tím, že hra jako taková nemá kromě bojujících stran a zbraní absolutně nic společného s prvním světovým konfliktem. Jako první fakt bijící do očí znalců a lidí co mají alespoň nějaký přehled, je neomezené používání automatických zbraní a pouhá hrstka opakovacích. Popravdě za této války byly automaty opravdovou raritou a vyráběné až na konci války. Nemluvě o prototypech zbraní, které se zde používají jako by to byla samozřejmost. Oponujícím faktem je, že hra by tak ztratila na svižnosti. Další problém jsou rozhodně vozidla a jejich rychlost, která je až nesmyslně přehnaná. Pochvalu si rozhodně zaslouží vzdušné souboje, které jsou až v pár detailech  na dobré cestě. V trailerech jsme mohli viděl velký důraz na využití takových technických novinek, jako byl za první světové války například plyn. Ten je zde použit jako granát vyvolávající oblak jedovatého plynu, kterému se bráníte nasazením plynové masky. Provedení plynové masky také není zcela důmyslné. Její nasazení vám ke všemu znemožní zamířit, a tak musíte svoji střelbu orientovat pouze od boku.

Picture3_BF1

Ovšem abych hru nehodnotil pouze jako velký přešlap. Je třeba říct, že tyto věci podle mě rozhodně nebudou vadit lidem, kteří od hry čekají arkádovou zábavu, v podobě úžasné grafiky a skvělých filmových efektů, kterou Battlefield 1 bezesporu je.

Atmosféra na bojišti je opravdu úžasně chaotická a plná zmatků. Nejednou jsem měl pocit, že jsem ve filmu. Když vám barák, na kterém stojíte, prostřelí tank. A k tomu všemu vám jej pod nohama doslova rozebere, a vy při seskoku slyšíte právě prolétající dvouplošník, který to na plný plyn pálí do nepřátelských řad. Je to opravdu pastva pro oči. Frostbite Engine je zde využit opravdu maximálně se spoustou skvělých efektů, ovšem i se spoustou chyb.

Picture2_BF1

Toto celé ještě ke všemu podtrhuje počasí, nebo spíše určité části hry, kdy se mapou prožene například písečná bouře. Bouře naprosto oslepí vás i vaše nepřátele, a teprve potom je to opravdové umění někoho trefit. Samozřejmě jednou z věcí, kterou shledávám naprosto zbytečnou, dokonce spíše otravnou je zanechávání odlesků od optik odstřelovačů, který vždy prozradí jejich pozici.

Schránka02

Závěrem bych připomenul, že hra je sice v BETA testování. Ovšem některé chyby, které jsou v Battlefield 1, jsou neopravené v titulu StarWars: Battlefront i rok po jeho vydání. Takže mám dosti oprávněné obavy o výslednou podobu plné hry. Za mě ale rozhodně doporučuji vyzkoušet.

Open BETA testování pokračuje až do 8.9. Stačí pouze stáhnout hru v Origin aplikaci z vašeho účtu. Po ukončení testování bude hra sama smazána.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.