Battlefield 1 – NOVINKY – Zbraně a pojetí války

A zase ten Battlefield. Electronic Arts s DICE na nás chrlí jednu novinku za druhou, a proto jsme se nyní dočkali i představení několika málo zbraní, kterými bude možnost ve hře manipulovat a sbírat jeden zářez za druhým.

Pro úvod je dobré zmínit, že série Battlefield se vždy dívala na dané konflikty trochou s trochou nadhledu a spíše se stranila od toho reálného historického bojiště, a tak sázela na akční provedení. Tento pohled byl vidět již od Battlefield 1942. Ovšem hra je bojištěm a možnostmi stále více blíž realitě rozsahem bitev než například konkurenční Call of Duty. A proto přichází otázka, zda dokáže DICE z Battlefieldu 1, který je zasazen do prvního světového válečného konfliktu vykřesat tak zábavnou a akční hru jako tomu bylo doposud. Dobové prostředí a v nich akční „řežba“ ?

Battlefield 1 _ guns_1

Nově vydané video se věnuje zbraním a práci, kterou na nich tým strávil. Ukazují zde jak revoluční koncepty zbraní a nových technických vymožeností byly v této válce použity a jak moc ovlivnily moderní vzhled boje. Ovšem tyto zbraně nebyly brány jako regulérní zbraně, a proto je při nejmenším divné, když na videu pobíhá několik hráčů s automatickými zbraněmi, které se pravidelně nevyužívali, a spíše si hledaly své využití v tomto konfliktu. Na toto ovšem reagují samotní tvůrci a snaží se vysvětlit, že nechtějí přepsat historii, ale inspirují se těmito věcmi a chtějí je zakomponovat do moderní perspektivy.

Ve videu máme například MP-18, která byla tedy vyrobena ve velmi omezeném počtu a ke všemu až na konci války, ale i tak to podle videa bude nejpoužívanější zbraň. A další takový do očí bijící fakt, že lehký kulomet Lewis má rozptyl střelby stejná do boku tak se zapřením. Tyto maličkosti ovšem dohromady dávají to, čeho jsem se tak bál, a to naprosté vytracení celé první světové války a věcí, které dělali tento konflikt tak jedinečný.

Battlefield1_guns_1

Battlefield 1 jako akční hra vypadá skvěle, nakonec her z první světové máme tak málo, že je spočítáme na jedné ruce. To má samozřejmě svůj důvod, protože první světová válka není z moderního hlediska her tak zajímavá. Ovšem s tímto pojetím, kdy bude konflikt zabalen do moderní perspektivy, kde budeme jen s těží hledat něco z tehdejšího vojenství to vůbec nevadí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *