Battlefield 2042 – NOVINKY – Co nás čeká?

Battlefield 2042 se předvedl ve svojí betě a nechal hráče vyzkoušet si část toho, co na ně čeká v plné hře. Zároveň představil svoje nové specialisty, mapy a mody. Takže jaká byla nového Battlefieldu?

  • Datum vydání: 19. listopadu 2021
  • Vývojář: DICE
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5

BF 2042 nechává minulost za sebou a přesunuje se na větší mapy pro 128 hráčů, do blízké budoucnosti s elektrickými čtyřkolkami a dalšími zábavnými novinkami jako je třeba tornádo. Ale jedno po druhém.

Docela překvápkem a jednou z velkých změn je absence singleplayeru. Kampaně v Battlefieldu nikdy nejsou z nejdelších a většinou jde hlavně o multiplayer, ale stejně je zvláštní, že se Dice rozhodlo vypustit singleplayer, moderní kampaň by mohla být zábavná. V novém Battlefieldu se navíc nedočkáme ani Battle Royale modu, minimálně ne při vydání.

Poprvé po 20 letech byl navýšen počet hráčů na mapě z původních 64 na 128. Takhle velké mapy jsou rozdělené na sektory, kde se odehrávají jakoby menší souboje mezi lidmi v daném sektoru, ale nic vám nebrání zavolat si čtyřkolku a jet jinam.

A kdyby se náhodou stalo, že se celá mapa nezaplní, Dice přidává do hry boty, kteří prázdná místa obsadí. Boti v lobby zatím dělají celkem zmatek, ale mlžeme doufat, že to vývojáři ještě vyladí do oficiálního releasu.

Classy v novém Battlefieldu nahradí specialisté, postavy s unikátními schopnostmi a vybavením, které kopírují inženýry, mediky… Tyto postavy se dají vybavit čímkoliv, co si zrovna chcete vzít, ale nějak zmizel obyčejný voják. Jednoho specialistu si prostě musíte vybrat. Při vydání by mělo být dostupných 10 specialistů, během sezón, přidaných postupně po vydání, se přidají ještě další čtyři.

Oficiální datum vydání hry bylo stanoveno na 19. listopadu, na počítače a obě generac současných konzolí. Původně bylo datum vydání stanoveno na 22. října, ale EA se rozhodlo vydání o měsíc posunout, aby vychytali poslední mouchy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *