Battlefield Mobile – MOBILNÍ HRY – Jak pokračuje vývoj a kdy si zahrajeme?

DICE začalo mluvit o free-to-play mobilní verzi Battlefiledu už v dubnu minulého roku, zvedli tím vlnu nadšení a pak se odmlčeli. Tak trochu. Battlefield Mobile se objevil na Google Play a v některých regionech začalo testování hry. Díky tomu se dostaly ven nové informace o tom, co by nás mohlo v hotové hře čekat.

  • Datum vydání: bude oznámeno
  • Vývojář: Industrial Toys, DICE
  • Platformy: Android

Battlefield je značka, kterou si starší hráči podle mě neoddělitelně spojují s jejich prvními počítači, ti mladší s konzolemi. A i když se rozšíření hry na další platformy zdá jako logický krok, nejnovější Battlefiledy nebyly zrovna velkým hitem. DICE má teď ideální příležitost napravit si reputaci a přinést nám skvělou hru. Takže co o mobilním Battlefieldu víme?

DICE potvrdilo, že jde o standalone hru, navrženou přímo pro mobilní zařízení. Hra se má podle vyjádření lišit od nejnovějšího Battlefieldu 2042, jak? To je otázka, na kterou nám DICE odpověď nedává. Tak jako tak bude mobilní Battlefield hrou na cesty a co to znamená, můžeme jenom hádat.

Zatím nemáme žádný oficiální trailer nebo záběry ze hry, kterými by se chtěli pochlubit vývojáři. Unikly však záběry od hráčů. Díky tomu víme, že hra počítá s velkými bitvami a destruktivním prostředím. Gameplay se bude přesunovat mezi vozidly (objeví se třeba čtyřkolky) a klasickým bojem jaký známe z velkých her. Je dost pravděpodobné, že se hra bude chtít přiblížit gameplayi z mobilního PUBG nebo CoD.

Zatím nebyl stanoven žádný konkrétní datum vydání, ale z vyjádření vývojářů vyplývá, že bychom si mohli hru zahrát ještě tento rok. A protože v některých regionech je možné přidat se k testování hry, nemusí být datum vydání tak vzdálené, jak se může zdát. Na Google Play se už teď můžete před-registrovat. Servery v první fázi testování budou – kdo dřív přijde, ten dřív hraje – takže je šance, že se ke hraní nedostanete.

Všechny velké herní značky pomalu, ale jistě přidávají mobilní verze svých her a je, alespoň podle mého názoru, docela překvápko, že Battlefield ještě na mobilech není. S tím jak dlouho na hru čekáme, by to mohlo být něco, co celou sérii zase posune o kus dál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *