Battlerite – NOVINKY – Krev bude prolita v aréně

  • Vývojáři: Stunlock Studios
  • Datum vydání: 20. září 2016
  • Žánr: Akční, aréna, pro 2 kamarády/ky

Znáte to, jste fanouškem multi-playerových her, ale někdy prostě nemáte čas na to, abyste dohráli celou mapu. Bádáte nad tím, jestli to stihnete, či nikoli. Občas se pak stane, že musíte opustit váš tým, nechat je na pospas protivníkům a v tom nejhorším, ztratíte vámi těžce vybojovaný rank. Co ale takhle hru, kterou můžete hrát s jedním kamarádem, hry netrvají dlouho a vy nemusíte meškat na vámi naplánovanou schůzi? A co takhle, když jde ještě o boje mezi hrdiny v aréně, kde alespoň jeden z týmu musí přežít?

Pokud se vám má slova líbí a rádi byste zkusili tuto akčně masivní hru, nepodléhejte panice, že budete nováčkem a nikoho neporazíte. Battlerite již je na světle světa pár dní, o tom žádná, ale je neustále v předběžném přístupu, takže cesta na vrchol nebude ještě tak těžká, jak by se mohla zdát.

battlerite-3

Vždy ve dvou. Nevím, jestli je možné hrát s neznámým člověkem, ale zřejmě ano. Vámi vybraní hrdinové vkládají svůj život za váš, utkávají se v neuklidňujících bojích 2 versus 2, nebo poté 1 versus 2. Vyberete si postavu, každá je samozřejmě jiná v ohledu na skilly, schopnosti a jiné. Někteří jsou specifičtí pouze na tankování, jiní na útok z dálky, z blízky, healer, kombinace, prostě vše, co vás napadne.

Zatím jsou vytvořeny 4 mapy, na kterých se bojuje. Mount Araz – hřbitov draků, Orman Temple – zahrady v opuštěném chrámě, Sky Ring – mapa postavena na plovoucím ostrově a Blackstone Arena – nachází se v Othaguru a chrání ji starověké bytosti. Na výběr je prozatím 17 hrdinů.

Každý bod se počítá. Pro vyhrání mapy je potřeba 3x vyhrát boj proti nepřátelům. Tudíž se může hrát až 5 her dohromady. Po vyhrání kola není vítězný tým nijak vylepšen. Pouze dostanou 1 bod ke svému vítězství. Po každém kole si oba týmy můžou vybrat 1 kouzlo, které si přejí vylepšit. A jde se znovu do boje! Hlavní je domluva a taktika mezi spoluhráči.

Ohlasy této hry jsou neuvěřitelné. Pokud jste hráli před 5 lety hru Bloodline champions, tak je to vytvořeno na stejných základech. Na steamu hra stojí okolo 19 euro, ale vše by se mělo změnit, protože touto částkou přispějete vývojářům, jinak by se cena měla drasticky snížit, ba dokonce možná i zrušit úplně. Na to si ale ještě počkáme.

Hodnocení: 10/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.