Beholder 2 – NOVINKY – Tentokrát na ministerstvu

Pamatujete na hru Beholder, kde jste v roli domovníka špehovali své sousedy, abyste byli zadobře s režimem? V tom případě určitě rádi uslyšíte, že právě vychází pokračování této úspěšné hry.

Musím se přiznat, že z počátku mě Beholder 2 velmi vyděsil. Warm Lamp Games totiž upustili od skvělého 2D zpracování a vydali se spíše 3D směrem. Na prvním díle mě právě 2D grafické zpracování zaujalo nejvíce, ale zdá se, že obavy byly zbytečné a Beholder 2 je taktéž skvělá hra. Dle dosavadního uživatelského hodnocení na herních serverech slaví úspěch. Skvělou zprávou je také cenovka neuvěřitelně nízkých 14ti euro.

V Beholder 2 se z role domovníka posouváme do úředníka v totalitním systému a hlavním úkolem je vyšplhat po kariérním žebříčku co nejvýše a to se samozřejmě neobejde bez špehování a donášení na kolegy.

Kam se tedy hra posunula? V první řadě to je již zmiňované 3D prostředí. Již nebudeme uzavřeni v omezeném prostoru jako v prvním díle, ale herní svět má mnohem větší rozměry. Dalším prvkem je psychologie hlavní postavy. V Beholder 2 bychom měli mít mnohem větší možnost postavu rozvíjet a stylizovat ji do příslušné role. Například do poctivého a klidného uznavače režimu nebo naopak agresivního uředníka, který zničí každého, jen aby se na kariérním žebříčku posunul výše. To se ale neobejde bez komplikací a nebezpečí bude číhat na každém rohu. Pokud uděláte omylem chybu a někdo z vás ucítí jenom náznak zrady či neloajality vůči systému, tak se o vás hodně rychle a nehezky postará milice.

Skvělým prvkem je taktéž atmosféra. Tu si hra dokázala udržet  a totalitní režim reprezentuje skvěte. Temná a nejistá zákoutí. Lidé, kterým nemůžete věřit a pocit, že jste pořád pozorování. Vše vystřižené jako z románu 1984 od George Orwella.

Beholder 2 patrně dostál stejných kvalit jako první díl, ale na podrobnou recenzi si budeme muset ještě chvíli počkat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.