Ben & Ed – NOVINKY – Parkour se zombie

Při slovech zombie apokalypsa, si každý vybaví hordy krvežíznivý mutantů, kteří se snaží vyškrábat mozek z posledních lidí na zemi. Co kdyby apokalypsa nebyla tak krvavá? Co kdyby nešlo o konec světa, ale o zábavnou show? S touto myšlenkou vznikla hra Ben & Ed.

Příběh je velice jednoduchý. Malý opuštěný chlapec Ben najde na smetišti vyhladovělou zombie Eda. Vytáhne steak a Ed se za ním rozběhne. Ani jeden z nich už není sám. Naprosto ideální vztah mezi ztraceným chlapcem a nemrtvým bezdomovcem nemá dlouhého trvání. Hans, producent zábavní show, použije Eda jako návnadu, za kterou bude Ed běhat a bavit diváky. To je ve zkratce příběh Bena a Eda. Pro hru je naprosto zbytečný, ale je zábavný.

Ve hře jde o to proběhnout trať. Můžete sbírat plechovky nebo hrát na čas, ale jde hlavně o to dostat se do cíle. To není vždycky úplně jednoduché. V cestě Edovi stojí rotující čepele, lasery, kyvadla, palice a sekery. Ed musí přeskakovat plošiny a prorážet dřevěné desky. Během závodu může Ed přijít o jakoukoliv část těla. Ruce, nohy další kousky Eda se válí všude okolo. A kdyż je to potřeba, sympatická zombie si utrhne hlavu a hodí ji tam, kam by jinak nedoskočila.

Ve hře Ben & Ed je hlavní úkolem dostat se k Benovi a zachránit ho. Je to singleplayer, má 23 levelů a na konci je i boss fight. To není špatné na platformu, ve které jenom běháte a skáčete. Dá se hrát i za Bena. Výborná oddechovka. K tomu, abyste si zahráli stačí jenom klávesnice a trocha zkušeností ze skákaček.

Před měsícem vyšlo volné pokračování Ben & Ed: Blood Party. Multiplayer k původní hře. Můžete hrát až se 4 kamarády. Vývojáři dali do hry několik map. Některé z nich jsou co-op, některé jsou kompetitivní. V co-opu si hráči musí pomáhat, aby se dostali do cíle. V kompetitivních kolech jsou hráči proti sobě, což je mnohem zábavnější. Kdo by nechtěl praštit některého ze svých kumpánů lžičkou po hlavě nebo ho rozříznout motorovkou. Je tady i level editor a steam workshop. Není tedy nouze o nové levely. Hraje se jenom za zombíky, ale ti se dají customizovat, takže vždycky poznáte toho svého. Blood party je o 5€, ale myslím, že se vyplatí koupit si multiplayer víc, než příběhovou část.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *