Bethesda E3 2016 – očekávání – NOVINKY

Už se nám to blíží! Již tuto neděli propuká největší herní výstava planety Electronic Entertainment Expo, zkráceně E3. Minulý rok byla Bethesda nováčkem mezi prezentujícími a nezklamala. Celou show skvěle vykopla a představila několik zajímavých herních počinů, z nichž některé již vyšli a některé teprve vyjdou. Letos bude situace stejná. Bethesda opět vykopává celou E3. Opět si pro svoji show vybrala známé Dolby Theatre. A opět nám bude chtít představit co chystá na tento rok za hry, popřípadě co plánuje do budoucna.

Čím více se blíží tento videoherní festival, tím více se na internetu objevuje spekulací, co na nás velcí herní vydavatelé chystají. Šéfům Microsoftu, Sony, Bethesdy, Ubisoftu, či dalším velkým vydavatelům musí poslední dobou pěkně zvonit v uších, nebo musí mít permanentní škytavku. Jejich firmy jsou totiž nyní pod největším tlakem z řad jak herní komunity tak i herních novinářů. Servery jako Kotaku, IGN, Rock Paper Shotgun, a i všechny menší praskají ve švech. Samozřejmě je nutné si uvědomit, že většina zpráv, které na internet vyplavou jsou většinou jen rumory, prosby, výkřiky do tmy či pomsty zhrzených herních vývojářů. Avšak i v tomto moři lží, lze nalézt racionální rozbory a úvahy nad tím, co nejpravděpodobněji na E3 uvidíme. Samozřejmě že vývojáři si své tajemství snaží udržet, ale i to je někdy velký problém.

Herní fandové již nemohou dospat

Bethesda nám minulý rok ukázala docela dobrý line-up her. Viděli jsme Dooma, který vyšel letos a nakonec je z něj vcelku úspěšná hra. Poté nám bylo představeno něco z onlinenovky Elder Scrolls a nová karetní hra inspirovaná světem Elder Scrolls. Představená moba Batllecry tak není takový propadák jak se čekalo. Fallout zabral největší část celé konference, což se dalo očekávat. Fanoušci odcházeli s nadšenými dojmy a i když Fallout dopadl, tak jak dopadl, pro Bethesdu to byl finančně rozhodně úspěch.

Letos se očekává stejná porce her. Samozřejmě, že Bethesda bude chtít poděkovat za zájem o jejich hry, které minulý rok představily a vydali. A samozřejmě nějakým způsobem natáhnout jejich životnost například pomocí různých DLC tak, aby finanční profit byl co nejvyšší. První očekávanou hrou, kterou představovali už minulý rok a kterou by chtěli fanoušci vidět za chodu je rozhodně nový Dishonored od studia Arkane. První Dishonored dosáhl v roce 2012 na Game of the Year a fanoušků má po celém světě dost a dost.

dishonored-logo

Samotné studio Arkane však má představit na letošní konferenci Bethesdi i reboot populární hry Prey 2. Poslední dvě spekulované hry by měli pokračováními veleúspěšných her. Wolfenstein: The New Order byl pro hráče stříleček doslova zjevením a letos by mělo být na E3 oznámeno jeho pokračování. Stejně jako pokračování horou Evil Within, který byl taktéž velmi úspěšný a přišel s něčím co v hororových hrách buď již dlouho nebylo a nebo nebylo vůbec a to zejména díky skvělé práci hlavního vývojáři Šindži Mikamiho. Tak jsme zvědavi, zda se spekulace herních novinářů a fanoušků vyplní a mi se dočkáme plnohodnotného vstupu do E3 v podání Bethesda minimálně stejně, jako minulý rok.

768_207749536

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *