Bethesda – NOVINKY – Postřehy z E3

Další konference E3 je za námi a zde se podíváme zblízka na příspěvek Bethesdy, která nás doslova zaplavila novými hrami, ale spousty z nich se bohužel dočkáme až za několik let.

Nejdříve se pojďme podívat na bethesdí klasiky. Bude nový Wolfenstein a patrně již příští rok. V novém Wolfeinstein: Youngblood se podíváme do okupované Paříže a do hlavní role se dostanou dvojčata, jenž jsou potomky dvojky B.J. Blazkowicz a Anya Oliwa. Další klasikou je The Elder Scrolls. Bethesda konečně oznámila The Elder Scrolls VI ale bohužel jenom nicneříkajícím třicetivteřinovým spotem a konstatováním, že síly vývojářů budou na tento titul naplno upnuty až za několik let. The Eder Scrolls jsou tak bohužel prozatím v pořadníku a budeme rádi, když se dozvíme další informace zase za rok. Do třetice nemůžeme opomenout ani Doom. Masakr démonu se tentokrát bude odehrávat na samotné Zemi a nový Doom bude vycházet s podtitulem Eternal.

A teď již k více specifickým oznámením. Bethesda naplno pracuje v souvislosti s tituly Fallout 76 a Rage 2. Oba tituly reprezentující postapokaliptickou budoucnost by měli být těmi, které Bethesda vydá velmi brzy. Rage 2 se dá charakterizovat jako obdoba Mad Maxe zaměřena velmi důkladně na souboje na vozidlech a celkově na větší dynamiku. Fallout 76 ale tentokrát přichází s něčím velmi odvážným. Novinka má být totiž koncipována jako online hra. Ano, slyšíte dobře. Bethesda nás ale ihned uklidnila, že se nebude jednat o žádné masové RPG, ale o klasický Fallout, akorát trochu jinak. Možnost singleplayer hraní bude. V online módu by se hráči měli seskupovat v menších skupinkách, vytvářet “aliance” a tak trochu nahradit umělou inteligenci v podobě raiderů. Velmi zajímavý bude i příběh, ten bude totiž prequelem ke všem ostatním falloutům a poprvé nám tak bude odhalena bezprostřední budoucnost po apokalypse. Potěší i rozloha mapy, která by měla být téměř 4x větší než mapa ve Falloutu 4. Novinka Fallout 76 by měla vyjít ke konci letošního roku.

Na závěr je ještě nutné zmínit i Starfield, jenž je úplnou Bethesdí novinkou. Bude se jednat o RPG z kosmického prostředí a očekávat ho můžeme za několik let. Bohužel jsme se zase nedočkali žádných bližších informací. Bethesda tak na letošní E3 opravdu zazářila a patrně bude v blízké budoucnosti pořádnou zásobárnou AAA titulů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *