Beware – NOVINKY – Český horor z pohledu řidiče!

Asi jenom málo lidí si spojuje horory a závody v autech. Nejdřív to znělo jako nesmysl. Ale čím víc nad tím přemýšlím, tím větší to dává smysl. Proč by se hlavní postava měla pořád namáhat a utíkat před vrahem, když může sednout do auta a ujet. Česká nátura se v téhle hře prostě nezapře.

Beware (původní název – Driving Survival) musí ujít ještě dlouhou cestu k releasu. Zatím není k dispozici moc informací jak o příběhu, tak o hře samotné. Už teď má ale spoustu fanoušků. Jestli se ptáte, jak je to možné, odpověď je jednoduchá. Vývojář Ondřej Švadlena zveřejnil bezplatné demo a herní komunita z celého světa napjatě čeká na další novinky.

Protože se jedná o kombinaci hororu a závodní hry, můžeme se těšit na dvě věci. První z nich je auto, to v demu se nápadně podobá staré Škodě 120 a přísahám, že když auto nastartovalo, cítila jsem benzín. Druhá je pronásledovatel. Sice netušíte, proč vás chce zabít, ale ve kterém hororu se to dozvíte?

Pokud máte pořád pocit, že v autě se nedá hrát horor, prvních pár minut ve hře vás přesvědčí o opaku. Beware je hodně tmavá hra, vidíte jenom pár metrů před sebe, a to jenom díky zapnutým mlhovkám. Co se atmosféry týká myslím, že Češi mají výhodu. Krajina je jasně naše a silnice, na kterých se snažíte zuby nehty udržet, jsou hodně podobné těm venku (ty ve hře jsou v trochu lepším stavu).

Beware je zajímavá nejen svým námětem, ale i zpracováním a faktem, že za celou hrou stojí jeden člověk. Po vzoru Mashinek a Kingdom Come se znovu ukazuje, že Češi umí dělat hry a přitáhnout si pozornost celého světa. Kdy si budeme moci zahrát plnou hru je ještě ve hvězdách. Upřímně doufám, že to bude co nejdřív. Na druhou stranu je lepší si počkat a zahrát si kvalitní, dobře optimalizovanou hru. Pokud vás Beware zaujala, můžete podpořit odvážného vývojáře Ondřeje Švadlenu na Patreonu nebo si zahrát bezplatné demo a udělat se vlastní názor na hru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *