Beyond Blue – NOVINKY – Život hluboko pod hladinou!

09. 06. 2020 Nikola Štěrbová
795 zhlédnutí

Život hluboko pod vodou zůstává pro většinu z nás záhadou, a i když nás fascinuje, potopit se několik desítek metrů pod vodu je náročné nejen finančně. Hra Beyond Blue se odehrává v blízké budoucnosti a s pomocí nových technologií nechá hráče prozkoumat podmořský život. Původně hra vyšla na Apple Arcade, ale už 11. června zamíří na Steam a později se svojí verze dočká i Nintendo.

 • Datum vydání: 11. června 2020
 • Vývojář: E-Line Media
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch (později tento rok)

Beyond Blue je příběhová single-player adventura, která na první pohled zaujme ohromující grafikou. Každý ponor do studené vody je doprovázený smíšenými pocity a s přibývající vodní masou se objevují první živočichové. Hra vznikla ve spolupráci herního studia E-Line Media a stanice BBC, takže pokud se chcete něco přiučit o životě hluboko pod vodou, tohle je vaše šance. Nebo si prostě můžete zaplavat s velrybami a nic dalšího neřešit.

Hlavní postavou hry je Mirai, jde o mladou vědkyni a průzkumnici, která se stala součástí nově vytvořeného průzkumného týmu. Úkolem tohoto týmu je zkoumat podvodní život s využitím nejnovějších technologií, díky kterým mohou vidět a slyšet živočichy zcela novým způsobem a dozvědět se tak mnohem víc o jejich způsobu života, stavbě těla a tak dále.

Díky zapojení stanice BBC měli vývojáři šanci vytvořit velkou hru se spoustou obsahu. Příběh nás zavede na 8 výprav, hráč může zdokumentovat 45 druhů živočichů a součástí hry je 16 mini-dokumentů ze seriálu Blue Planet II včetně rozhovorů s odborníky na život v oceánu. Všechny postavy ve hře jsou navíc dabované, takže nemusíme poslouchat jenom šumění oceánu a zpěv velryb.

Beyond Blue hodně připomíná Subnauticu, jenom s tím rozdílem, že plavete v domovských oceánech a nemusíte se bát o vlastní život. Kdybyste se náhodou rozhodli skoncovat se svým videoherním životem a vydali se nějakému žralokovi do tlamy, nic se vám nestane (tedy kromě grafického glitche). Jde tak o odpočinkovou hru, která vypadá úchvatně a za 20$ nabízí několik hodin zábavy pro všechny.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0