Beyond Skyrim – NOVINKY – Tam, kam se žádný Dovakhiin dosud nevydal!

Beyond Skyrim je komunitní mod pro hru The Elder Scrolls V: Skyrim, který se snaží zpřístupnit celý kontinent Tamriel hráčům a vytvořit tak jedno obrovské RPG. Jde o práci několika vývojářských týmů, každý pracuje na jiné části mapy a jejich společným cílem je spojit všechny části příběhu do jedné hry. Už teď si můžete projít okolí města Bruma a zanedlouho se přidá Morrowind.

Většina modu do Skyrimu slibuje udělat ze základní hry úplně jinou „vylepšenou“ hru. A malému procentu se to i podařilo, ale bohužel je tolik modu, že už se v nich nikdo nevyzná. Beyond Skyrim je projekt o kterém se hlavně poslední dobou hodně mluví a hráči už se nemůžou dočkat až se projdou po celém Tamrielu a zapíší svou postavu do dějin.

Bude nějakou dobu trvat, než bude hotový celý projekt Beyond Skyrim, ale už teď si hráči můžou projít část regionu Cyrodiil (ten jste mohli navštívit v Oblivionu). Zajímavé na modu je, že nebudete navazovat na příběh Oblivionu. Skyrim se odehrává ve čtvrté éře a na hráče tak čekají nové questy a desítky NPC postav s jejich příběhy a problémy. Pokud jste si někdy říkali, jak asi vypadá Cyrodiil 200 let po vaší poslední návštěvě, teď máte šanci to zjistit.

Před pár týdny vyšel trailer na další část mapy, tentokrát půjde o Morrowind. Mapa ale bude větší než ta, kterou jsme měli možnost vidět v Morrowindu, autoři přidají ke známému Vvardenfellu i The Heartlands a Velothis. S příchodem čtvrté éry potkal Morrowind nemilý osud, přírodní katastrofy a nájezdy Argonianů ničí všechno, co jim přijde do cesty. Zatímco obyčejní sedláci čekají na záchranu.

Nové mapy a úkoly není všechno na co se hráči můžou těšit, samozřejmě dostaneme i nové zbraně, kouzla, zbroje, ingredience a enemáky. Stejně tak se představí nový soundtrack.

Beyond Skyrim je rozšíření původní hry a nemusíte tak procházet celý příběh znovu. Stačí si Beyond Skyrim přidat k rozehrané hře a vydat se na sever. Podmínkou ke hraní je vlastnictví základní hry a rozšíření Dawnguard, Dragonborn a Hearthfire, potřebné informace k získání Beyond Skyrim najdete na stránce nexusmods.com.

Jako fanoušek The Elder Scrolls a někdo, kdo si asi dva týdny zpátky znovu rozehrál Skyrim, jsem si musela mod sama vyzkoušet. A práce, kterou autoři do modu vložili za to rozhodně stojí. Těžko říct, jak dlouho budeme čekat na celý Tamriel, ale to, co Beyond Skyrim nabízí už teď je neuvěřitelné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *