Bike Baron 2 – MOBILNÍ HRY – Jak se stylově vysekat na motorce?

Nejlepší způsob jak se stylově vysekat na motorce je z bezpečí vašeho pokoje! Těmihle slovy popisují vývojáři druhý díl hry Bike Baron a nejspíš mají pravdu. Jde o závodní mobilní hru s puzzle prvky, které nechybí akce ani zábava.

  • Datum vydání: 10. června 2021
  • Vývojář: Mountain Sheep, Mureena
  • Platformy: iOS, později Microsoft Windows, Linux

První díl Bike Baron posadil hráče na motorku a nechal ho vypořádat se s bláznivou dráhou před ním. Jednoduchý koncept přidávání plynu a přesouvání těžiště tak, aby se postava dostala až do cíle si oblíbila hromada hráčů. A tak se vývojáři o osmnáct měsíců později vracejí s druhým dílem, který je o něco bláznivější.

Bike Baron je závodní hra s překážkovou dráhou. Nestojí proti vám ostatní hráči, ale do cesty se vám staví rampy, hromady kamení, dřevěné klády a nebo minové pole. A vaším úkolem je dostat se přes všechny překážky co nejrychleji a v jednom kuse.

Nepotřebujete volat ani zatáčení, motorka se hýbe lineárně. Takže můžete jet jenom dopředu nebo dozadu a přidat plyn nebo zabrzdit. A i když to není zrovna moc ovládacích prvků, triky na motorce se rychle zkomplikují a svoji roli hraje i správné načasování.

Bike Baron 2 má něco přes 50 levelů a každý z nich se dá projet celkem rychle, tedy jakmile jednou přijdete na to, jak ho projet. Šílené překážky a ne příliš realistická fyzika věci trochu komplikují. Jinými slovy budete pořád dokola narážet do překážek, vybuchovat a resetovat levely.

A kdyby vám resetování kvůli chybám přišlo málo, na úspěšném konci levelu vás čeká bodování. Za projetí levelu jste ohodnocení hvězdičkami, ale pokud máte rádi výzvy a chcete vidět svoje jméno na leaderboardu, můžete si level zopakovat bez jediné chyby a přidat k tomu pár flipů.

Bike Baron 2 je podle mě perfektní hra na mobil. Díky pár tlačítkům se jednoduše ovládá a 50 levelů plus nějaké výzvy navrch je tak akorát. Trochu tady chybí creator vlastních levelů, který by podstatě natáhl herní dobu. Ale i tak jde o skvělou hru.

Momentálně je hra na App Storu za 99kč. Ale, pokud nevlastníte žádné zařízení Apple, mám pro vás dobrou zprávu. Hra se chystá na Steam a bude tak dostupná pro PC někdy během tohoto roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *