Biomutant – NOVINKY – Co čekat od barevného světa Kung-Fu?

Biomutant je open world akční RPG s trochou kung-fu navrch, které od svého oznámení v roce 2017 ušlo dlouhou cestu. Na celé hře pracuje tým asi dvaceti vývojářů a tak není velkým překvapením, že je hra hotová až teď. Stálo čekání na Biomutanta za to?

  • Datum vydání: 25. května 2021
  • Vývojář: Experiment 101
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4 a Xbox One

Biomutant se odehrává v umírající světě, jehož obyvatelé se museli přizpůsobit drsným podmínkám a naučit se kung-fu a dalším bojovým uměním. Strom života vysávají čtyři požírači světů a společnost je rozdělená do několika kmenů, které mezi sebou bojují. Jinými slovy tenhle svět zoufale hledá hrdinu a to tak, že okamžitě.

Lidstvo je dávno pryč a jedinou připomínkou jeho existence jsou rozpadající se budovy nebo zrezivělé vraky aut. Díky radiaci (jak jinak) dostala svoji evoluční šanci zvířata a nejen, že se naučila chodit po dvou, ale přišla i na to, jak používat zbraně.

Na začátku si hráč vytvoří svého chlupatého hrdinu podle toho, jestli chce hrát radši s pistolemi nebo používat psionické síly a v průběhu hry si ještě víc přizpůsobí postavu svému stylu hraní. Kromě výběru schopností nechá hra hráče rozhodnout i o samotném osudu planety. Biomutant má celkem jednoduchý morální systém, buď konáte dobro nebo zlo, ale alespoň vás nechává o něčem rozhodovat. Osobně mě příběh zase až tak moc nezaujal a přišel jako smíchání klasických RPG do jednoho.

Zajímavější je mutantí část chlupatého hrdiny, ten je totiž schopný použít genetický materiál ke svému prospěchu. Sice vám díky vstřebávání toho materiálu nenarostou ploutve nebo delší nožičky, ale dočkáte se menších, užitečnějších vylepšení jako jsou toxické zvratky nebo ochranná bublina.

Podle názvu Biomutant by jeden čekal trochu větší mutace, ale nemůžeme mít všechno. Hra vsází spíš než na složité přeměny organismu na rychlost. A během hraní si toho určitě všimnete. I když mapy vypadají graficky opravdu dobře, nemáte chuť zastavovat se a obdivovat kamínky na cestě nebo větve stromů. Chcete co nejrychleji najít někoho, na kom si vyzkoušíte nové útoky a právě vycraftěné zbraně.

Biomutant vypadá, jakoby měl menší krizi osobnosti. Je to RPG, ale vlastně ne tak úplně. Vtipné hlášky střídají flashbacky z minulosti chlupatého hrdiny u kterých by se smál jenom psychopat. Soubojový systém je špičkový a se zbraněmi, které si sami vycraftíte máte pocit, že dokáže cokoliv, ale mise jsou si dost podobné a tak trochu toužíte po nějaké změně.

Myslím, že Biomutant trochu doplatil na dlouhý vývoj a hráči mají možná trochu velká očekávání. Jestli hledáte epické putování asi budete zklamaní, ale barevný svět Biomutantu má rozhodně něco do sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *