BioWare – NOVINKY – Dragon Age 4, Anthem a odchod vývojářů!

BioWare se podařilo vytvořit dva obrovské světy Dragon Age a Mass Effectu a navždy tak zanechat stopu v herním světě. Posledních pár se ale studiu moc nevede, po problémech s Mass Effect: Andromeda se objevila ještě horší hra – Anthem. A i když BioWare pokračuje v práci na dalším dílu Dragon Age, studio právě opustili Casey Hudson a Mark Darrah. Co se děje?

Dva nejstarší a nejznámější členové týmu BioWare ve čtvrtek zveřejnili svoje rozhodnutí opustit studio. Zatímco Hudson odchází, aby udělal místo nové generaci, Darrah se chce věnovat jiným věcem. A i když jejich odchod nemusí nic znamenat, načasování nemohlo být horší, oba odchází od rozdělaných projektů a všichni víme, jak to v minulosti dopadlo.

Studio se momentálně snaží zachránit Anthem. Hra, která měla bavit hráče celé roky, nevydržela ani pár týdnů. V novém vylepšeném Anthemu by se měl objevit skill tree, díky kterému si hráč může vybrat specializaci a trochu tak oživit gameplay. Mechanické obleky by se nově měly levelovat, přibydou pasivní i aktivní skilly. Zatím není úplně jasné, kdy budou všechny updaty hotové a jestli se vyplatí na Anthem čekat je ve hvězdách.

Práce na Dragon Age 4 začaly už v roce 2018, ale většina peněz, které studio dostalo, šlo na vývoj Anthemu. Teprve tento rok jsme se dočkali zveřejnění nějakých informací a celou hru si nezahrajeme dřív než v roce 2022. BioWare už zveřejnil i krátké video, ve kterém se snaží hráčům prodat nový svět s novými postavami a možností vybudovat pověst svého hrdiny od nuly, ale osobně v tom zatím nevidím nic přelomového. V podstatě ve všech Dragon Age hrách začínáte jako nikdo a po tom, co BioWare předvádí, budu potřebovat trochu víc než slib nového příběhu.

BioWare dál pracuje na remasteru trilogie Mass Effectu a v listopadu studio potvrdilo další hru z universa Mass Effect.

Studio má tak spoustu práce, ale vypadá to, že mu začínají docházet schopní lidé. Fanouškům nezbývá doufat, že se do čela studia postaví někdo opravdu schopný a konečně se dočkáme pořádného RPG. Já v to rozhodně doufám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *