Black Desert – RECENZE – Nově očekávaný herní svět bez hranic

  • Vývojáři: Pearl Abyss
  • Očekávaný nástup hry z closed bety: 3.3.2016
  • Žánr: MMORPG

desert black

Vypadá to, že se na nás řítí velmi úspěšné, nové MMORPG, které se s ničím nepáře a jde si za tím, co chce. Mnozí si možná budou myslet, že je to jen remake z jiné hry, ale opak je pravdou. Vývojáři pro nás vytváří úchvatný svět všeho možného, ať se jedná o prozkoumávání enormně velkých lokací, nebo jenom pohodové jízdě na oslíkovi.

black desrt

Pojďme si tedy představit, co se pro nás doposud nachystalo a bude přidávat. Na začátku je tedy tvorba hlavní postavy, bez ní by to nešlo. Je zde opravdu velká spousta možností, jak bude vaše postava vypadat. Z mého pohledu na MMORPG, bych řekl, že tato hra se pokouší popojít zase o krůček dále a vyvinout zase něco úchvatného, čím by nové hráče oslovili. A to se jim povedlo ihned ze začátku, klobouk dolů. Po vytvoření postavy vás hra seznámí se základními pohyby vaší postavy, kouzel a úderů. Výhodou je, že se v této hře dá plavat, ale to by mělo být už samozřejmostí u každé hry. Další zajímavou věcí je mapka. Není to jen taková ta nudná mapa, na kterou se díváte jako na nějaký list papíru. Tato mapa se vám objeví jako pohled na vaše okolí, a vy se tudíž dokážete lépe orientovat, protože vidíte lépe všechny hory, města, řeky a podobně. Pokud se jedná o úkoly, tak pod vaší postavou se objeví ukazatel, který vás nasměruje k vámi zadanému úkolu – nemusíte tedy umět dobře anglicky, abyste se vůbec dozvěděli, do jaké lokace máte zamířit.

blackdesert

Styl boje zde sice není nijak zvlášť zajímavě udělán, v pár případech je to jen o mačkání pár tlačítek, ale jak to u každého začátku hry bývá, vývojáři si obvykle s takovými „chybami“ ještě pohrají a zlepší se to, doufám. Další věcí, co se dá dělat, je lezení po skalách. Díky tomuto si můžete užívat panoramata i v celém vašem okolí.

Máte rádi obchodování?, tak tato hra vám bude sedět, protože na trhu v této hře, platí – kdo dřív přijde, ten dřív kupuje – a dokonce za levnější cenu. Velmi zajímavý nápad, ale zase je to spíše pro ty, co na PC sedí 24 hodin denně. Doufám, že u tohoto udělají nějaké omezení. U obchodu se ještě zastavíme, a to z důvodu, že si ve hře můžete zarybařit. Rybařit můžete pro vlastní potěšení a výrobu, nebo se můžete stát prodejcem na trhu, je to jen na vás.

black dssrt

Nebaví vás jen bojovat a sbírat materiály?, staňte se na chvíli kovářem, a zkuste si, jaké to vlastně je. Hra se snaží co nejvíce přiblížit realitě – výroba není jen primitivní naskládání ingrediencí do „hrnce“ a zamíchání. A pokud jste hodně na house design, tak si můžete neustále vylepšovat vaše obydlí, ukazovat válečné kořisti, nebo si něco sám vyrábět, fantazii se meze nekladou, a hra jde tomu příkladem.

Hra je neustále v closed betě, ale za vyzkoušení stojí rozhodně i teď, bohužel hra je zpoplatněná, a to zhruba 800 korunami. Zase si ale musíme vzít v potaz, že nové hry stojí někdy i dvojnásobnou sumu, a tato hra je online, tudíž není problém zde nahrát pár hodin, dnů, či týdnů.

Toto je jen takové shrnutí, co nás v této hře čeká a nemine a pevně doufám, že si hru vyzkoušíte. Uvidíte sami.

+ otevřený svět, lezení po horách, přiblížení k realitě

– styl boje, zatím se lokace pomaleji načítají – ale je to pořád v betě, tak se nenechte zmást

Předběžné hodnocení: 8,5/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *