Black Mirror – NOVINKY – Detektivní příběh rodiny Gordonů!

Black Mirror je novou detektivní adventurou, která rozhodně dokáže svým zpracováním zaujmout, ale zaujme i námětem?

Příběh začíná s německým studiem King Art Games, které se rozhodlo rozjet další projekt point & click adventury. V roce 2011 totiž úspěšně nastartovali vydávání několika dílů The Book of Unwritten Tales, humorných gremlinských adventur, které zaznamenaly velmi kladný ohlas. Je snad Black Mirror snahou o trochu temnější verzi principiálně podobných adventur? Ano i ne.

Black Mirror je totiž spíše audiovizuálním vyprávěním, než klikací adventurou, jak je známe v jejich typické podobě. Ocitneme se totiž ve Skotsku. Rok 1926. Tajemstvími a kletbami zahalená rodina Gordonu čeká na někoho, kdo to všechno rozlouskne – ano, jsme to my. Trochu tradiční námět, ale budiž, atmosféra starého sídla dokáže zapůsobit velmi příjemně.

Jak již bylo zmíněno, nenalezneme moc velké množství náročných puzzlů a vše si zakládá na filmových scénách, které by měly držet příběh pohromadě a dodávat hře spád. A ne abyste vykročili ze zaběhnutého schématu! Pak totiž silně narazíte, což se projevilo i v hodnocení titulu samotného. Vše je totiž postaveno na tom, že hráč půjde přesně, jak si příběh žádá. V opačném případě se naplno projeví neinteligence umělé inteligence a vy můžete jenom bezduše bloumat po rodinném sídle.

Další věcí, která schytala hodně kritiky je samotné ovládání hlavní postavy a potíže s kamerou, která se pohybuje nezávisle na směru vaší chůze a dokáže potrápit. Pěkně vymodelované prostředí si tak prohlédnete podrobně hned několikrát, než se podaří dojít do příslušného rohu, ve kterém patřičný předmět doslova dychtí po vašem dotyku, ano, až tak je průběh hry striktní a závislý na příběhové linii.

King Art Games měli rozhodně Black Mirror věnovat více času a nespoléhat se jenom na to, že se hráči spokojí s audiovizuálním zážitkem bez jejich výrazného zásahu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *