Blackwake – NOVINKY – Simulátor námořních bitev

Je libo námořní bitvy v průběhu 18. století? Masivní multiplayerovou řežbu mezi piráty a námořnictvem, které neztrácí na dynamice. Přesně to vám nabídne hra Blackwake. Hru má na starost nezávislé studio Mastfire. Hra vešla 24. února do předběžného přístupu na platformě Steam. A my se můžeme podívat na první dojmy ze hry.

Podíváme se na mód 3v3, kdy po připojení do hry se přidáte k jedné ze tří lodí a k její posádce. Po připojení k posádce startuje výběr kapitána a z celé posádky se hlasuje. Kapitán má jako hlavní úkol řídit loď a rozdělovat rozkazy. Rozkaz posádce k napnutí plachet a do boje! Celá hra je dělaná do lehčího simulátoru. Celou dobu střetu je dobré průběžně loď opravovat, aby nedošlo k rychlému potopení a kapitán si tak neutrhl ostudu. Přeci jen nepřátelská dělá dokáži nadělat pěknou paseku. Každý z posádky vlastní multifunkční kladivo, kterým dokáže opravit i díru velkou jak vrata od stodoly.

Celá hra dostává ten správný náboj po nalodění na cizí loď a pořádné řežby na palubě, za kterou by se nemusel stydět ani Edward Kenway. Ve svém arzenálu máte od prosté šavle, přes zámkovou pistoli, muškety až k onomu mocnému kladivu. Co by to bylo za námořníka bez flašky rumu, ta slouží jako lékárnička. To by měl Jack Sparrow opravdu radost. Obsluhovat můžete jak hlavní baterii děl, tak malá otočná děla. Příprava děl je velmi pěkně udělaná, a je potřeba kompletního nabití a vysunutí hlavní, pro výstřel a potopení protější lodě. Když už není zbytu je možnost využití vlastní váhy a prostě nabourat do protější lodě, a tak způsobit opravdu velké škody na obou stranách.

Musím říct, že hra je opravdu pěkně udělaná a ten správný náboj dostává, při hromadné hlasové komunikaci. Hru si můžete pořídit za necelých 20€ díky Early access.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *