Blade & Soul – RECENZE – Další MMORPG zážitek na delší dobu

  • Vývojář: Team Bloodlust – NCsoft
  • Datum vydání v Evropě a Americe: 19. ledna 2016
  • Platformy: PC (Windows)
  • Žánr: MMORPG, Fantasy

Blade & Soul1

Pro příznivce MMORPG žánru, jsme si připravili recenzi na hru Blade & Soul, která vyšla na začátku roku 2016. O této hře se na internetu mluví / píše, že se jedná o možná jednu z nejlepších MMORPG her, které zatím byly vydány. První videa z gameplaye, co se ukázaly na internetu, vypadají velice slibně, a není divu, že se takové věci o hře píšou.

Hra z grafického hlediska vypadá opravdu slibně, ale jedná se o hru od Korejské firmy, takže jsou zde náznaky z druhořadých korejských her. Není to ale nic hrozného, kdo zná Lineage 2, nebo AION (tyto dvě hry vyšly od NCsoft), je to na podobný způsob, takže se nemáte čeho bát.

Začátky ve hře jsou velmi podobné, jako u každé hry tohoto žánru. Vyberete si postavu (máte zde obrovskou hromadu účesů, obličejové struktury, barvy očí, různé odstíny, výšky postavy a tloušťky) a na výběr máte ze 4 různých ras. Nejprve plníte začátečnické úkoly a poté je to jen na vás, jestli budete hrát sami, nebo se skupinkou lidí. Nejprve ve hře hrajete pouze PvM – Hráč proti nestvůrám, ale od určitého levelu vaší postavy můžete bojovat i proti hráčům, neboli PvP. Hlavní plus, co hra nabízí, je to, co se již objevilo u pár her, a to je styl boje. A to takový, kde si nepřítele sice označíte, ale neustále na něj při útoku musíte mířit, jinak se netrefíte. Toto dodá hře nový styl a větší zábavu pro hráče.

Blade & Soul3

V nabídce máme taky sérii velmi zajímavých komb, která můžeme všelijak kombinovat. Každá postava má samozřejmě jiný druh komba, který používá. Celá vaše hrací plocha není přeplácaná různými věcmi, které ani nepoužijete, tudíž máte velice dobrý přehled, co se zrovna ve hře děje.

Postupem času ve hře, si na postavu zakombinujete danou „Classu“ – na jaké kouzla a styl boje se budete specializovat. Na výběr máte taky vylepšování vašich kouzel a „pasivek“. Jedna z výhod u některých postav je ta, že mají více skoků, nebo můžou létat. Z videí jde vidět, že hra bude v pozdější době založená hodně na PvP a bossech, nechme se ale představit, u takových her se neustále něco přidává a zdokonaluje.

Blade & Soul2

NCsoft se snažil udělat tuto hru ne moc náročnou, aby si i hráči se slabším počítačem mohli zahrát, což je velice dobré, protože na toto moc vývojářů nehledí a díky tomu ztrácí zákazníky.

+ pěkný okolní svět, epické boje, ulehčení pohybu létání – nepotřebujete žádné pety

– nudný styl kování, vzhled některých NPC, – vypadá to, že je to na podobný princip, jako předešlé hry od NCsoftu, ale po tak krátké době nemůžeme soudit.

Hodnocení: 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *