Blíží se představení PlayStation 4 Slim a PlayStation Neo – NOVINKY

Končí nám videoherně nudné léto a přichází naleštěný podzim, kdy mají vycházet ty největší herní tituly. Mimo to je ale hned na úvod září, konkrétně 7. září, v New Yorku naplánována akce PlayStation Meeting, kde se videoherní divize Sony pochlubí svými úspěchy a plány do budoucna. Jinými slovy, Sony nám ukáže, na čem právě pracují. Mluvím pochopitelně o poslední dobou tolik propíraném PlayStation Neo a ztenčené variantě PlayStationu 4 s podtitulem Slim. Podle odborníků nám Sony alespoň jednu z těchto dvou konzolí představí a později rovněž uvede do prodeje, pravděpodobně do Vánoc, protože to je na prodeje nejlepší období. Nabízí se otázka, co nabídnou nové koznole a na co se můžeme těšit?

ps4-slim-2

Začneme u revize stávajícího „PSka“, PlayStation 4 Slim. Jako první je důležité uvést, že tato konzole již byla a je k vidění a její design tedy není záhadou; tím spíš to tedy vypadá, že bude představena, ba je to i téměř jasné. Podoba je značně odlišná od první verze PlayStationu 4 a „Slimka“ je kompaktnějších rozměrů (jak se u Slim verze sluší a patří) a bez kompromisů se tedy vejde pod každý televizní stolek. Pojďme ale k tomu nejošemetnějšímu – designu celého zařízení. Upřímně, nejraději bych se této části vyhnul, ale nejde to. Ať už se fotky PS4 Slim objeví na jakémkoliv fóru, setkají se s přísnou kritikou. První verze PlayStationu 4 byla velice pěkná (zkosené ostré harny, matná a lesklá plocha zároveň), ale Slim verze se jí moc nepodobá. PlayStation 4 se již v první revizi zbavila kombinace lesklého a matného plastu a to samé u „Slimky“ přetrvává. Ať už se vám PlayStation 4 Slim líbí nebo ne, důležité je, to co se nachází uvnitř, konkrétně výkon a ten zůstal stejný, ne-li větší.

ps4-slim-1

Právě výkon je totiž další naší zastávkou. Aby bylo jasno, přímá konkurence v podobě Xboxu One S (S = Slim; žádné překvapení) nabízí vyšší výkon, než Xbox One, ale stále nedosahuje kvalit PlayStationu 4. Tím pádem se moc nepočítá s tím, že by PlayStation 4 Slim získala lepší procesor nebo grafický čip; inu, když to funguje,  tak proč to měnit? Zároveň ale na internetu unikla informace, že PS4 Slim bude mít vylepšené připojení k Wi-Fi a to až na frekvenci 5 GHz., takže pokud nemůžete ke konzoli natáhnout kabel, je to pro vás příjemné zjištění.

ps4-slim-5

Další novinkou je vylepšený Dualshock 4, který poznáte jednoduše podle svítícího pruhu nad dotykovou ploškou uprostřed gamepadu. Těžko říci, k čemu bude dobrá, ale podle všeho by měla suplovat svítící panel na „horní“ straně ovladače, vtipné ale je, že nikdo neví, jestli tento panel bude stále součástí. Ten ale upřímně jen zbytečně vybíjel baterii Dualshocku a ten se tak musel každý druhý den nabíjet. Vylepšena by měla být i plocha analogových páček, protože mnoho hráčů si stežovalo, že se jim páčky rychle opotřebovávají. Na Dualshocku jinak není moc co zlepšovat, jedině tolikrát proklínaná výdrž na jedno nabití, ale ohledně tohoto tématu jsou analytici zdrženlivý.

ps4-slim-3

Co se týče PlayStation Neo, o tom toho víme podstatně méně. Má se jednat o subgenerační vývoj PlayStationu 4, což mi připomíná, že na internetu se můžete setkat i s označením PlayStatio 4 Neo. I přesto, že se objevilo několik nákresů, žádný z nich není oficiálně potvrzen, zatímco fotky PlayStationu 4 Slim oficiální jsou. Velice nahlas se spekuluje o tom, že PS Neo bude konečně umět hraní ve 4K, ale jak jsem již řekl – jedná se o subgeneraci, čili se nemusíte bát, že by se v Sony najednou vykašlali na Playstation 4, jelikož ta bude mít stále plnou podporu. Filosofie Sony zatím vypadá tak, že PlayStation Neo začne na ceně 12 tisíc korun a bude se jednat o highend herní konzoli; nic lepšího nebude k sehnání. PlayStation 4 a revize Slim mohou cenově klesnout k 6 tisícům a to už je opravdu jasná volba ke koupi tohoto zařízení. Jinými slovy, pokud jste se doteď nemohli rozhodnout, teď už není „nad čím plesat“. Každopádně i ceny obou zařízeních se snad dozvíme onoho 7. září.

Vše se tedy ukáže 7. září na akci PlayStation Meeting a doufejme, že se vše potvrdí a hlavně, že minimálně jedna představená konzole bude dostupná ještě do Vánoc, na něčem ty nové hry přece hrát musíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.