Block by Block – NOVINKY – Hry, které pomáhají k lepšímu životu

Myslím si, že projekt Block by Block moc lidí nezná. Já sám jsem se o tomto projektu dozvěděl na jedné z akcí, kde tento „dokument“ byl promítnut. Oč se tedy jedná a co to má vůbec společného s hrami? Zjednodušeně se jedná o charitu, která pojí Mojang – nezávislé vývojáře počítačových her s the United Nations Human Settlements Programme. Charita se ale nezabývá obvyklým výběrem peněz z hlavní části. Jejich projekt spočívá v tom, že se snaží zapojit všechny věkové kategorie, kteří rádi tvoří ve hře Minecraft.

Plánem tohoto projektu je, aby se zlepšila a zjednodušila tvorba urbanizace měst a veřejných ploch v zemích, které na tom nejsou peněžně moc kladně. Systém má vylepšit jejích žití. Jedná se především o parky, ulice v hlavních osadách a obydlích, náměstí a ostatní… Prostě řečeno, aby žili více humánně, než doteď. Tyto pokusy  zde sice kdysi byly, jenže lidé z méně rozvojových zemí návrhům na zlepšení těchto ploch nerozuměli a často to dopadlo katastroficky – neuměli se vyznat v návrhů z ptačí perspektivy a další… Pak ale přišel na nápad jeden podnikatel, kde jeho mladý syn se vyžíval ve stavbě reálných budov v minecraftu. Tím ho napadlo, že by jim to pomohlo. Mojang nyní jezdí do těchto méně rozvinutých zemí a ukazuje jim řešení, jak vylepšit jejich okolí. Lidé jsou více chápavější, dokonce jim dají své návrhy, co by bylo lepší. V minecraftu se to do páru dní, či hodin opraví a spolupráce jde tedy jako po másle.

Nejedná se zde ale pouze o jedinou pomoc při urbanizaci měst, kde figuruje minecraft. Můžeme se zde také bavit o hře Cities: Skylines, kde se lidé snaží napodobit nynější město, které chtějí vylepšit. Oproti minecraftu je tento projekt více propracovaný do detailů, protože simuluje pohyb chodců v jednotlivých ulicích a různé dopravní zácpy. Tato hra tedy pomáhá urbanistům navrhnout a posléze simulovat dopravní špičky, kde je potřeba a jak postavit silnici, nebo více silnic. Počítá se také s větším nárůstem počtu obyvatel, to je taktéž nedílnou součástí pro návrh silnic. Nejedná se ale pouze o silnice, ale také o nové uliční cesty a domy, či průmyslové budovy. Vše do sebe zapadá a zde vidíte, že hry nejsou jen pro zábavu, ale mohou sloužit také k práci a pomoci jiným.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *