Bloons TD 6 – RECENZE – Hra, která ovládla zimní výprodej!

Bloons TD 6 je pokračování série staré jako samotné prohlížečové hry. Šesté pokračování hry sice vyšlo už v roce 2018, ale díky své 90% procentní v zimním výprodeji na Steamu se dostala na harddisky mnoha hráčů. A o čem tahle hra vlastně je? O opicích, které se snaží zastavit vlny balónků.

  • Datum vydání: 18. prosince 2018
  • Vývojář: Ninja Kiwi
  • Platformy: Microsoft Windows, Android, IOS, macOS

Tower Defense je jeden z těch žánrů, které v nových hrách najdeme mezi mini hrami anebo jsou primárně určené na mobilní zařízení. Aby TD hra zabodovala na počítačích, musí něčím opravdu zaujmout, třeba obrovskou slevou.

Národ opičáků bojuje proti obrněným nafukovacím balonkům a vzducholodím. Přesně tahle věta vystihuje všechno, co o Bloons potřebujete vědět. Hráč stojí na straně opičáků a na pomáhá jim na postavit dokonalou obranu.

Opičáci jsou rozděleni do několika kategorií, základní opice mají šipky, lepidlo nebo bomerang, kterými ničím balonky, jsou to ty nejzákladnější jednotky. Armáda představuje trochu ostřejší opice jako je sniper, minomet nebo vrtulník. Druid, mág a alchymista využívají k boji s balonky magii. A podpůrné jednotky jako banánová farma nebo vesnice udržují bojují opice v lepší kondici. Speciální jednotku představují hrdinové, v základu mají lepší statistiky než ostatní jednotky, ale taky jsou dražší.

Tower Defense může přestat hráče rychle bavit, ale Bloons se snaží hráče pořád bavit a dávat jim nové a nové challenge. Každá mapa má tři obtížnosti (lehké, střední, těžká) a k tomu navíc výzvy s omezenými surovinami nebo jednotkami. Těžší mapy vyžadují nové strategie, takže opice, které se osvědčili na začátku tady nemusí fungovat. Ve hře je strom schopností, jednotky se díky němu dají vylepšovat i mimo hru. A možná nejzábavnější část hry je co-op.

Bloons TD 6 stojí bez slevy na Steamu 8€, což je pořád dobrá cena. Hra nabízí zábavu na stovky hodin, i dva roky po vydání se pořád objevují nové eventy. A i když pořád dokola jenom praskáte balonky, občas je to přesně to, co potřebujete.

Hodnocení 9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *