#BLUD – NOVINKY – Když tvůrci animáčků, pracují na hře!

Studio Exit 73 je veteránem na poli animace a má za sebou několik úspěšných animáčků, nejen pro děti. Po několika úspěšných projektech se studio rozhodlo, že prozkoumá trochu jinou oblast a vytvoří si vlastní hru a tak se dostáváme k připravované adventuře #BLUD. Je jasné, že hra bude vypadat dobře, bude mít zábavné dialogy a hezké barvy, ale jak se bude hrát?

  • Plánované datum vydání: není oznámeno
  • Vývojář: Exit 73 Studios
  • Platformy: Microsoft Windows

Blud je 2D animovaná adventura, inspirovaná klasikami jako je Zelda, s hlavní postavou Becky Belmont, která by lehce mohla konkurovat svému slavnějšímu jmenovci nebo Buffy, přemožitelce upírů. Vypadá to tak, že i po všech těch letech, jsou upíři pořád velkým problémem na amerických středních a musí se o ně postarat samotní žáci.

Vzhledem k tomu, že za celou hrou stojí studio, které v minulosti vytvořilo řadu animovaných seriálů, jedním z velkých otazníků připravované hry je její hratelnost. S největší pravděpodobností půjde o interaktivní animáček s přidanými mechanikami. Podle mě nejde o žádný velký problém, ale je potřeba zmínit, že tady půjde hlavně o příběh.

Vývojáři začali vypouštět do světa novinky o téhle hře před několika měsíci, nejdřív šlo o malé ukázky. Potom se přidali streamy na Twitchi, během kterých vývojáři pracovali na hře a nakonec jsme se dočkali i prvního traileru, který blíže přibližuje zápletku připravované hry a ukazuje něco málo z gameplaye.

Běhání po střední a okolí nebude problém, animace sbírání užitečných předmětů jsou plné barev a dělají i z použitého brčka důležitý nález. Takže má Blud dobrý základ všeho, jenom nevíme jak na tom bude soubojový systém. Se všemi speciální efekty při zkoumání okolí to chce něco opravdu zajímavého do souboje, aby celá hra působila stejně akčně.

#Blud nemá pevně stanoveno datum vydání, ale na Twitteru se pravidelně objevují updaty a práce na hře postupuje celkem rychle. Takže si kreslenou, růžovou Buffy, teda Belmotna, zahrajeme možná už příští rok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.