Blue Fire – NOVINKY – 3D platformer po vzoru Hollow Knight!

Chybí vám skákačka jako byl Hollow Knight s kouzelnou grafikou, neobyčejným příběhem a trochou toho souboje po vzoru Zeldy? V tom případě je připravovaný indie titul Blue Fire přesně pro vás, vyjde 4. února na Nintendo Switch a PC a později se dostane i na konzole.

  • Datum vydání: 4. února 2021
  • Vývojář: ROBI Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One

Blue Fire bere hráče na cestu napříč zničenými síněmi hradů a chrámů na planetě Penumbry. To, co zbylo z kdysi vzkvétajícího království jsou platformy rozházené po celém herním světě nad bezednou propastí. Vzdalující se platformy ale překvapivě nejsou ta nejtěžší část hry. Na malých platformách musí hráč bojovat s nepřáteli a vyhýbat se jejich útokům.

Hráč má hned několik možností jak se vyhnout bezedné propasti, ve hře je běhání po zdi, double jump nebo dash. Během skoku může hráč použít extra jump nebo další dash a díky tomu doskočit ještě dál nebo se vyhnout nepřátelské palbě.

Podobně jako v Hollow Knight i tady čeká na hráče opuštěný svět s několika posledními přeživšími, kteří mu dávají vedlejší úkoly a dělí se s ním o zbytky loru. Důležité je i důkladné prohledávání mapy, všude se schovávají sběratelské předměty jako nové zbraně nebo oblečení. Jako měna ve hře slouží duše, za které si hráč může kupovat nové schopnosti a vybavení a díky tomu může držet krok s nepřáteli.

Blue Fire vypadá už na první pohled jako zajímavá hra. Silně připomíná Hollow Knighta, jenom je ve 3D, ale to jí podle mě jenom přidává na zajímavosti. Načasovat si správně skoky tak, aby malý průzkumník neskončil na placku chce trochu cviku, ale hra vypadá neuvěřitelně dynamicky. Soubojový systém a vlny nepřátel hráče v pozoru a hledání sběratelských předmětů přidává hře něco navíc, díky čemu u ní vydržíte celou noc.

Blue Fire vyjde už 4. února pro počítačové hráče a vlastníky Nintendo Switch na Steamu. Datum vydání pro konzole ještě vývojáři neuvedli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *