Book of Travels – NOVINKY – MMORPG v menším měřítku!

Book of Travels je TMORPG (tiny multiplayer online RPG), které je přesný opak asi všeho, co bychom čekali od online multiplayeru s fantasy zasazením. S ostatními hráči se totiž moc nepotkáte a nečeká vás ani neodkladná výprava na konec světa s cílem zachránit ho.

  • Datum vydání: 11. října 2021
  • Vývojář: Might and Delight
  • Platformy: Microsoft Windows, Mac OS, Linux

Book of Travels není klasické RPG a právě tím je podle mě zajímavé. Hráč se připojuje do světa, který kolem něho existuje a vyloženě ho k ničemu nenutí. Nečeká na vás hlavní dějová linka, která by vás dovedla k obrovské slávě a bohatství. Namísto toho vám dává možnost vytvořit si vlastní, unikátní příběh.

Ideálním příkladem toho, jak svobodně vás hra nechá se rozhodovat jsou třídy. Žádné tady nejsou, ne, jako takové. Nevyberete si, že budete příštích X hodin běhat s dvouručkou a je to hotové. V Book of Travels si vybere jednu z 20 postav, jejíž popis vám napoví něco o její povaze a to, kam by asi mohla směřovat, ale to je všechno. Zbytek je na vás, sami si vyberete z více než 300 schopnosti, kouzla a pasivní vlastnosti.

A i když je to dneska už tak trochu klasika, hra vám dává volnou ruku i při objevování světa a střetu s nepřáteli. Nemusíte se do boje vůbec pouštět. Stačí rychle sbalit loot a vzít nohy na ramena.

Setkání s ostatními hráči na serveru je omezené tím, že jde o malý multiplayer, vývojáři se snaží dosáhnout toho, že každé takové setkání bude mít nějaký význam. Už kdybyste měli procházejícím hráči jenom zamávat, zapamatujete si to. A o tom je vlastně celá hra, o vytváření něčeho, co bude mít hodnotu hlavně pro vás, pro hráče.

Hra je zatím v Early Accessu, vývojáři se plánují na cestu světem vydat spolu s hráči. Nový obsah se bude postupně objevovat, aniž by ho vývojáři nějak dlouze představovali. Podporují tak zvědavost hráčů. Tam, kde ještě minulý týden byl nudný les, teď může čekat nějaké překvápko.

Book of Travels je unikátní záležitost, která má dobře našlápnuto. Jenom v Early Access fázi hra stráví 2 roky a je fajn, že i vývojáři přiznávají, že tam zatím není všechno. Chce to víc eventů a originálních lokací, ale základ už tam je. Hra vám dává prázdné stránky v životě vaší postavy a je jenom na vás, jak se zaplníte, ať už epickými příběhy nebo krví nepřátel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.