Bound by Flame – RECENZE – RPG, které raději vynechte

  • Vývojáři: Spiders
  • Datum vydání: 9. května 2014
  • Žánr: RPG, akční

Vývojáři ze studia Spiders… Ach jo. Od tohoto studia jsem měl možnost hrát i novější RPG s názvem Technomancer a řeknu vám jediné. Pocitově jsou Technomancer s Bound by Flame naprosto totožné. U obou hrách jsem si říkal, páni, paráda, vypadá to opravdu dobře. U technomancera mne sice tato nálada přešla asi po 3 hodinách hraní, ale zde asi po hodince a půl. A není se čemu divit. Bound by Flame se totiž snaží „tvářit“, jako by to mělo být nadčasové RPG, jenže není. Rád bych ho zařadil do Béčkových her, jenže tomuto titulu by nejlépe sedlo Céčko, a to si nedělám legraci.

Každý si rád vytváří postavu. Jsou zde lidé, kteří ve vytvářecím menu postavy stráví více hodin, než samotným hraním, a to i přes to, že po půlhodině si na hlavu nasadí helmu a vše přijde vniveč. Ale ten pocit, že pod tou helmou je krásný / zohavený obličej (přesně podle vaší libosti) je velmi uspokojivý. Na to, že je hra z roku 2014, si můžete maximálně upravit obličej, žádné vybrání „povolání“, nic. Dámy a pánové, to je ostuda první třídy! To by se u novodobých her stávat opravdu nemělo.

Začátek je slibný, dostanete banální úkoly.. Vyrob tamto, přines tohle to a promluv s tímto. Řeknete si, že na začátek to špatné není, jenže takto je to po dobu hraní celé hry. Banálnější úkoly na konci hry jsem ještě nezažil. To je jako by vám v GTA dali jako finální úkol, abyste někoho zavezli na letiště a nikdo by na vás nestřílel a neměli byste odpočet.

Bojový systém se s vámi ale nepáře. Ihned ze začátku jste hozeni do boje, který není lehký. Žádné trénování na figurínách, ale „praví“ kostlivci. Umělá inteligence nepřátel není špatná, to se ale nedá říci o vašich spolubojovnících. Ti jsou bohužel tak tupí, že neví která bije. Jedině vám pomůžou jako návnada, nebo jako léčitelé. Úzké koridory, které vás doprovází po dobu celého hraní, vám dávají pocit, jako by vás vývojáři neustále vázali do jejich linií, do kterých chtějí oni. Nesmíte vykročit nikde jinde, kde není dovoleno. Jedinou věc, co bych ještě vyšvihl nahoru, je kování. To je totiž uděláno okázale. Možnost si vše vyrobit a vylepšit je vynikající.

Poslední tečka, kterou ukončím tuto „katastrofu“, je mapa. Obdivuju jednoduchý styl, kde není nic, co by vás vyvedlo z míry, co tam být nemá. Jenže pokud se něco nachází nad vámi, vy nerozpoznáte, jestli je to o patro nebo 2 nad vámi, tudíž se v mapě rychle ztratíte. Pokud hledáte plnohodnotné RPG, tak Bound by Flame to zřejmě bohužel nebude.

Hodnocení: 4/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *