Skyforge – Recenze

Jedním z nejnovějších projektů MMORPG scény je jistě sci-fi Skyforge, kde máte možnost stát se krutopřísným bohem či bohyní zabíjející monstra levou zadní.

Celý příběh začíná výsadkem jednotky, jejíž členem jste, v kempu nepřátelských..krys. Ano, vskutku se jedná o obří zmutované krysy, ale není to taková sranda, jak by se mohlo na první pohled zdát. Poté, co celou vaši jednotku tyto myšáci zlikvidují, se záhadně probouzíte na hromadě mrtvol s božskou silou a od té chvíle je všechno jinak.

Kompletní God forma tzv. Divine form
Kompletní God forma tzv. Divine form

 

Jakmile jste transportováni na základnu božstev tzv. Observatoř, je vám celá hra vysvětlována naprosto polopatě. Exp, kterými stoupá vaše prestiž, což je zde jakási obdoba levlů, dostáváte prakticky za každý uprdnutí a pokud nepřeskakujete dialogy s NPC, nemůžete udělat chybu v osvojovacím procesu.

Game_150830_122347

Začínáte s třemi základními classami – Paladinem, který plní roli tanku, Lightbinderem v podobě supportu a Cryomancerem s údělem monstra rychle zneškodnit. Velkou výhodou oproti klasickým MMORPG hrám je v tom, že classu můžete měnit naprosto kdykoliv. Uprostřed pve i pvp matche, jen tak z nudy, prostě kdykoliv. Odpadá tak klasické dilema, kterou tu nejlepší si zvolit a kterou mít za svou hlavní. Chybí v partě tank? Není problém, stačí jen zmáčknout tlačítko. S postupem času samozřejmě odemykáte další a další classy v tzv. Ascension Atlasu, kterého dosáhnete po určitém progresu ve skill tree vybrané základní classy. Celý Atlas se odemyká pomocí sparků, jež padají v misích.

Postupování v Atlasu
Postupování v Atlasu

 

Velkou výhodou je také neustálá obměna odměn za určité mise. Každých 40 minut se mění odměny, čímž odpadá pro někoho možná trochu nudné chození jedné mise pořád dokola pro určitou odměnu. Obtížnost mise se také mění dle výše vaší prestiže a věřte, že autoři se zde poněkud navrací ke starým dobrým hrám, kde nepadne boss na tři rány. Často je nutné prolomit několikanásobné štíty, než se dostanete k tomu pravému health baru. Ve hře je také kladen poměrně velký důraz na týmového ducha, který je podpořen již zmiňovaným libovolným měněním class. Také není nezvyklé, že v misi potkáte spoluhráče o několik tisíc prestiže nad vámi. Hra je nastavená tak, aby měl vždy každý hráč z mise prospěch a je dle toho nakonfigurovaná obtížnost.

Game_151103_145719

Co se týče obsahu, je poměrně pestrý. Hra obsahuje tři lokace v hlavním městě, kde je volná možnost pohybu. Pohyb je ve Skyforge také poněkud netradiční záležitostí. Jsou zde celkem jasně ohraničené sqady pro až 3 osoby, group mise pro 5 osob či raidy, kde je celkem jasně vyznačen začátek a cíl mise. Na druhou stranu se vždy s určitou úrovní otevírá otevřený region, ve kterém vás čekají různorodé úkoly, a můžete je plnit dle libosti. Chcete jenom tancovat se spoluhráči na vrcholku hory? Proč ne, říká Skyforge. Na své si určitě přijdou i hráči pvp, jelikož bojový systém je jednoduchý a přesto zábavný. Klasická tlačítka myši a občas překliknutí k mocnějšímu skillu plus navíc příjemný grafický bonus v podobě tzv. finišovacího skillu, který můžete provést kdykoliv, kdy protivníkovi klesne hp na určitou hranici. Fatality!

Game_150907_222614

Jako poslední příjemnou změnu na poli MMORPG bych zmínila možnost nevrazit do hry ani korunu. Autoři chytře vymysleli možnost měnit herní kredity za bonusové argenty v celkem příjemném kurzu, tudíž odpadá ne zrovna pozitivní trend nemála ostatních free to play MMORPG her a to tzv. pay to win.

Bonusem také je, že se jedná o beta verzi a vývojáři se velmi snaží vyhovět všem požadavkům a návrhům hráčů. Pokud tedy hledáte nějakou změnu v tomto herním směru, rozhodně neváhejte a instalujte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *