Breeze in the Clouds – NOVINKY – Dokonale animovaná adventrura a corgi v mracích!

Breeze in the Clouds je připravovaná 2D akční adventrura, na které pracují dva vývojáři, společně tvořící studio Stormy Nights. A první aspekt, který podle mě zaujme úplně všechny, je zpracování hry. Ručně kreslené postavičky, animace i pozadí jenom těžko najdeme někde jinde.

  • Plánované datum vydání: bude oznámeno
  • Vývojář: Stormy Nights
  • Platformy: Microsoft Windows

Příběh hry, je stejně originální, jako její grafické zpracování. Corgi Breeze se nějakým způsobem dostane do mraků, kde najde léta ukrývanou pravdu. Počasí se netvoří v mracích, ale v malých továrnách na nich. Jinak řečeno se dostanete do světa, kde se všechno točí kolem počasí. A když už tam jste, proč se něco nepřiučit a nevyužít nezkrotnou sílu bouří a vichřic pro sebe a vyšší dobro.

Jeden z autorů se v rozhovoru podělil o to, že stejně jako předchozí hra Calcusaurus, bude i Breeze in the Clouds tak trochu vzdělávací. Ne, že by se z hráče po dohrání stal meteorolog, ale postavy ve hře jsou inspirované určitými jevy z atmosféry, stejně tak jejich schopnosti a možná se při hraní dozvíte pár zajímavých faktů. Nebo si budete užívat fakt, že hrajete za psa, ztraceného v mracích, rozdávajícího rány na všechny strany s malinkými tlapkami.

Hra je ve vývoji už několik let, začala v roce 2011 jako 3D adventura a takový vedlejší projekt jednoho z autorů, ke kterému se občas vracel. Postupně se dostala k jednodušší, ale o to roztomilejší a detailnější 2D grafice. A teprve minulý rok se o ní začalo pořádně mluvit. Vývoj se blíží do finiše a máme taky první záběry z gameplaye.

Breeze in the Clouds má vlastní Patreon stránku, kde je většina dev blogů volně dostupná a podpořit autory můžete, jenom pokud se vám jejich opravdu zalíbí. Autor taky uvedl možnou spolupráci s Humble Games, takže až bude jejich hra dostupná, najdeme ji v první řadě tam. Jedinými otázkami je už jenom to, kdy si hru zahrajeme a na čem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *