Bridge Constructor Portal – NOVINKY – Propojení nepropojitelného?

Zdá se vám propojení stavby mostů s portály nemožné? Tak přesně o to se vývojáři z ClockStone pokusili a vypadá to, že mohou slavit úspěch.

Klasický Bridge Constructor se zaměřuje na vaší schopnost být architektem. Úkolem je v každém levelu navrhnout most tak, aby zvládl předem určený nápor v podobě aut, kamionů a dalších vozidel. Při vašem snažení jste ale limitováni rozpočtem, který vám často nedovoluje plýtvat materiály jak se vám zachce. Úspěšnost Bridge Constructoru dokazují i jeho pokračovaní a například rozšíření ve středověkém stylu. Tentokrát ale vývojáři sáhli do budoucnosti a vzali si koncept známe hry Portal.

Díky portálům tak dostává Bridge Constructor úplně nový rozměr. Základním konceptem se teď stává přesunutí vysokozdvižného vozíku z bodu A do bodu B, popřípadě celých konvojů. A samozřejmě to už nebude jenom přejíždění postavených mostů, ale ve většině případů budou vozíky létat vzduchem z jednoho portálu do druhého.

Díky tomuto novému konceptu je tak mnohem těžší učinit hru stereotypní, jelikož způsobů, jakými lze postavit úrovně je opravdu mnoho. Bridge Constructor Portal dohromady obsahuje asi šedesát úrovní, v kterých budete s vozíky létat mezi portály. Aby to ale všechno nebylo tak jednoduché, tak postup hrou budou často komplikovat i překážky v podobě automatických zbraní, které se nemilosrdně upínají na vaše vozíky. A všechno nebezpečí završuje kyselinová lázeň, která se nachází v dolní části úrovní a asi tušíte, co se stane s vozíkem v případě, že do ní nešťastnou náhodou spadne.

Portálová verze Bridge Constructoru tak zase o něco víc obohacuje původní koncept hry a už se nebudete zajímat jenom o výdrž samotné konstrukce, ale taktéž zejména o úhly, pod kterými budou vozíky najíždět na rampy, díky kterým budou vzduchem přesunuti skrz několik portálů tak, aby mohli v pořádku doletět do výstupního tunelu.

Bridge Constructor Portal je hrou, která rozhodně velmi příjemně překvapila a budeme doufat, že s takovými nápady přijdou vývojáři i v budoucnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.