Broken Lines – NOVINKY – Strategie s příběhem!

Broken Lines je taktická RPG strategie, zasazená do období druhé světové války, tedy do alternativně se odvíjející druhé světové. Hra se snaží přiblížit hráčům osud jednotky uvězněnou za nepřátelskou linií. A jestli se jim povede vrátit na přátelské území, záleží jenom na hráči.

  • Datum Vydání: 25. února 2020
  • Vývojář: PortaPlay
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Jednotka britských vojáků nouzově přistane na údajně neutrálním území, území ale není tak neutrální, jak vypadalo a vojáci se musí rozhodnout, buď dokončí tajný úkol nebo se stáhnou zpátky.

Důležitou částí je příběh a poznávání postav. Každý voják v jednotce je něčím jedinečný, všichni vypadají jinak a jejich životní příběhy stojí za přečtení. V průběhu hry budou náhodně generované události zkoušet každého člena vaší posádky a postupně se u nich vyvinou buď dobré nebo špatné vlastnosti (podobně jako v Darkest Dungeon).

Kampaň v Broken Lines je rozdělena na první tři tutoriálové mise, ve kterých si hráč osahá ovládání a seznámí se s jednotkou a ostatní mise. Jakmile si hráč vyzkouší základní funkce, otevře se zbytek kampaně. Každý den si hráč vybere jednu ze tří misí, kterou potom dokončí. Další dvě mise nejdou dohrát jinak než při dalším průchodu hrou. Mezi misemi se jednotka zastaví na noc u táboráku. Tady si hráč může popovídat se členy jednotky, zvednout jim morálku, doplnit zásoby a vyléčit zranění.

Mise jsou základem celé hry. S sebou si na misi může hráč vzít asi polovinu jednotky a pomalé, pečlivé plánování se většinou vyplácí. Mise je rozdělená na několik tahů. V každém tahu hráč rozdá rozkazy a po tom následuje asi osmi vteřinová sekce, ve které vojáci rozkazy vykonávají. Pokud se vám povede vyřídit nepřítele hned v prvním kole, mise končí, pokud ne, pokračujete, dokud to jedna strana nezabalí.

Broken Lines je typ hry, která na sebe přitáhne pozornost už svým grafickým zpracováním a kombinace strategie a RPG tomu ještě přidává. Příběhová část hry si drží hráčovu pozornost a opatrné zacházení se zdroji, stejně jako plánování útoku potěší všechny fanoušky strategií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *