Budou české týmy v novém ročníku FIFA 19? – TÉMA

Mluvím k fanouškům fotbalu a toho dobrého zvlášť, o fotbalových simulátorech nemluvě, a ptám se, kdy naposledy jste zahlédli českou ligu v sérii FIFA. Já naposledy v ročníku 09, i když česká tehdy ještě Gambrinus liga tam byla až do ročníku 11. Od té doby jakoby se po českých fotbalistech slehla zem. Ano, sice dorazila liga japonská, saudskoarabská, ruská, teď nově i čínská, ale proč ne česká? Nejnovější ročník FIFA 19 však čeká mohutný příliv českých týmů. Celý ten nástup českého fotbalu způsobuje licence na Ligu mistrů a Evropskou ligu, neboť oba tyto poháry naše týmy hrají. Které české týmy tedy můžeme očekávat?

Na prvním místě je trochu překvapivě pražská Sparta, která neuspěla v kvalifikaci na Evropskou ligu, ale ve hře byla i vloni, takže se s ní počítá nadále. K tomu všemu se jedná o náš historicky nejúspěšnější tým, takže tak. Druhým jistým účastníkem je druhé pražské S, a sice Slavia. Vedení pražského klubu z Vršovic tuto zprávu potvrdilo, čímž bereme skutečnost za jasnou. V nové FIFě 19 tak budou vedle Sparty a Sešívaných z Vršovic také Plzeň. Tuto zprávu sice ještě ani EA Sports, ani vedení Viktorie Plzeň nepotvrdilo, ale můžeme očekávat, že se ve hře objeví, jde totiž o jediný český klub, který byl jakožto mistr ligy nasazen do základních skupin poháru Liga mistrů UEFA. A tuto vykutálenou trojici ještě doplňuje klub z Jablonce, který byl z třetího místa posunut do přímého postupu do skupinové fáze Evropské ligy UEFA.

Čtveřici českých týmu ve FIFě může ještě doplnit Sigma Olomouc, která hraje ve čtvrtek první zápas playoff od skupinu Evropské ligy UEFA. V tomto zápase se setká se španělskou Sevillou, za kterou nově nastupuje i Tomáš Vaclík, někdejší hvězdný gólman pražské Sparty. FIFA 19 vychází 25. září 2018 na PC, Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *