Budoucnost Call of Duty

Je tomu již téměř třináct let, co spatřil světlo světa první díl série Call of Duty. Vývojáři z Infinity Ward vytvořili veleúspěšnou FPS hru, kterou zasadili do prostředí druhé světové války. Když opomineme výborný příběh a skvělou hratelnost v módu pro jednoho hráče, tak přišla hra s pokrokovou verzí multiplayeru a okamžitě tak způsobila vytvoření obrovské fanouškovské komunity, která je v plné síle i v současné době.

Postupně se stalo Call of Duty každoročně očekávanou hrou a studio tak chrlí jeden titul za druhým. Postupně se ale jednotlivé díly stávají čím dál větším zklamáním nebo alespoň postrádají onu vlnu nadšení, jenž byla přítomna u prvních dvou dílů série. I přes vlnu kritiky kvůli špatné optimalizaci apod. si poslední hra s podtitulem Black Ops 3, která vyšla v roce 2015, dokázala udržet kvalitní formu multiplayeru. Ten se totiž pomalu stává, nebo u některých dílů již stal, naprosto klíčovým, jelikož příběhové linie začaly znatelně pokulhávat.3840x2160_rfo6It

K celkově horšímu hodnocení novějších dílů přispívá také fakt, že se vydávání stalo již tradicí a je velmi těžké přijít každý rok s něčím novým. Po dvanácti vydaných titulech už jen s obtíží dovede studio posunout kvalitu na vyšší level. To také komplikují časové mantinely, jenž si nastavili sami vývojáři a nepřispívá tomu ani obrovská kvalita prvních titulů, které získaly mnoho ocenění a velmi kladné kritické a hráčské ohlasy.

Call_of_Duty_2024729k

Ve výsledku se tak zdá, že si studio nasadilo laťku příliš vysoko a nemělo by se za každou cenu snažit vydávat každý rok novou hru ze série CoD. Bohužel dokud hra vydělává dostatečnou sumu peněz, patrně není třeba se zajímat o celkové kritické přijetí a kvalitu hry. V žádném případě by neuškodila alespoň jedna pauza v každoroční produkci titulů, výměnou za originálnější mechaniky, kvalitněji zpracovaný příběh u nového Call of Duty titulu a nespoléhat se jenom na výborně zpracovaný multiplayer, který už v budoucnu nemusí hru podržet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *