Builders of Egypt: Prologue – NOVINKY – Osud celého Egypta je ve tvých rukou!

Builders of Egypt je historický city builder, na který jsme čekali 11 let. Hra za tu dobu prošla spoustou změn, ale její základ se nezměnil. Údolí Nilu se pomalu plní lidmi a někdo jim musí postavit domy, vyhradit místo na farmy a připravit sýpky. A k tomu všemu samozřejmě přidat pyramidy, protože Egypt.

  • Datum vydání: 2. března 2020
  • Vývojář: Strategy Labs
  • Platformy: Microsoft Windows

Builders of Egypt: Prolouge je dostupný od 2. března na Steamu a kdokoliv si chce hru vyzkoušet, může si zdarma stáhnout její Early Acces verzi. Early Access obsahuje první misi z kampaně a hra bude v této verzi dostupná asi rok, dokud vývojáři nevyladí chyby a nevydají plnou verzi.

Builders of Egypt dává hráči možnost stavět různá egyptská města. Před začátkem každé kampaňové mise hráč vidí, čeho musí svým budováním dosáhnout a taky narazí na krátký popis situace (král chce postavit obrovské město, které vyrazí dech kupcům i měšťanů u jiných měst atd.).

Samotná stavba města je podobná jako v ANNO, tutoriál v první misi vám sice říká, co by kde mělo stát, ale nijak vás neomezuje. Začínáte výstavbou cest a domečků kolem nich a postupně přidáváte políčka nebo hliněné jámy. Následují složitější budovy jako jsou sýpky a hrnčířské dílny. A když máte zabezpečené základní potřeby svých obyvatel, začíná pořádná zábava – chrámy a pyramidy.

Na bazaru obchodují obyvatelé vašeho městečka s věcmi, které sami vyrobili nebo koupili někde jinde. Součástí hry je obchod s ostatními osadami a městy. Podobně jako v ANNO si můžete oddálit mapu, zjistit, jaká města jsou nejblíž, co by se jim dalo prodat a vybudovat obchodní stezky.

V traileru je vidět nějaký konflikt možná válka, který v budoucnosti pravděpodobně bude součástí hry, ale v první kampaňové misi jsem na nic takového nenarazila. Šlo by o skvělé zpestření celého gameplaye, i když se asi nedočkáme propracovaného ovládání jako v Total War.

Builders of Egypt vypadají jako skvělá strategie, která se vrací zpátky k prvním civilizacím a jde jí to dobře. Je škoda, že na plnou verzi hry ještě musíme čekat, ale co je jeden rok v porovnání s jedenácti?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.