Bulánci – Polštářový lid povstane!

Návrat Bulánků je už pěkně dlouho diskutovaným tématem. A je myslím celkem jedno, jestli jste na tomhle masakru peří a povlečení vyrostly nebo se prostě pohybujete na české a slovenské videoherní scéně. Legendární polštářové bitvy čekaly na svou možnost předvést se hráčům a teď je hra konečně v Early Accessu, připravená na první prolitou krev, teda rozházené peří.

  • Datum vydání: 14. listopadu 2022
  • Vývojář: SleepTeam
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, macOS

Je to už dvacet let, co se Bulánci poprvé objevili na scéně. Tehdy šlo o multiplayerovou záležitost, ve které lítalo peří na všechny strany a nikdo se moc nestaral o to, proč mají polštáře obří zásobu munice a chuť vraždit.

To se ale tentokrát změní. Bulánci 2.0 přihází mimo jiného i s příběhovou kampaní. A svoje tak dlouho očekávané odpovědi na otázky dostaneme buď v singlu nebo během kooperace. O čem kampaň přesně bude zatím není jasné, ale podle mě to má něco společného s lidmi, kteří po celá staletí slintali na chudáčky polštáře zatímco si klidně spali. A měkké obdélníky toho mají dost. Proč kvůli tomu ale bojují mezi sebou zůstává i nadále záhadou.

Gameplayově jde pořád o izometrickou střílečku. Takže se na mapu i svůj vymazlený polštářek díváte shora. Malým překvapením pro nezasvěcené může být pohyb. Běháte po neviditelné mřížce a můžete se otočit vždycky o devadesát stupňů. Takže diagonální přebíhání z místa na místo pusťte z halvy. No a samozřejmě jste plně ozbrojeni a ke klasickým pistolím a mojí osobně nejoblíbenější brokovnici si můžete přidat nášlapné miny.

Kromě zmíněné příběhové kampaně a klasického multiplayeru, který nesmí chybět přibudou oproti původní hře i nové mody jako třeba battle royale nebo dobývání. Objeví se nové levely a dokonce i editor map. Novým prvkem bude i střídání dne a noci, proměnlivé počasí a destrukce některých předmětů v okolí.

Právě teď jsou Bulánci v Early Accessu na Steamu. Počkají si tam asi 10 měsíců, než se vyladí všechny chyby a dočkáme se plné verze. Během téhle fáze se taky vraždící polštářky přesunou ze striktně počítačové hry na Xbox One, Series X/S a PlayStation 4 a 5, Switch a v plánu jsou i telefony.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *