Butcher – NOVINKY – Od všeho trochu…

Bude krve plných her někdy dost? Patrně ne, a proto rozhodně uvítáme jakoukoliv novinku, která se bude z hlediska kvality vymykat té ohromné záplavě krve, schovávání se do skříní a neustálým útěkem před nepřáteli té nejabsurdnější vizáže.

Další otázka zní – Bude 2D pixelových her někdy dost? Patrně také ne. Novinka, která vyšla 5. října odpovídá první i druhé otázce a jmenuje se Butcher. (pozn. autora – V poslední době to může vypadat, že jsem extrémní fanoušek 2D skákaček, ale opak je pravdou, jsem kovaný RPGista, a prostě se jen sešlo moc kvalitních pixelovek naráz.)butcher_8_1920x1080

Transhuman Design poprvé výrazně vystoupili v roce 2013 a to s hrou King Arthur’s Gold, která už byla postavena na 2D grafice a představila nám středověký svět s pořádnou dávkou šípů a krví potřísněných mečů. A z toho základu z části vyrůstá i Butcher, akorát je o mnoho temnější.

Vývojáři vsadili především (když už ne na originalitu) na brutální obtížnost, která vám v lecčem patrně připomene Super Meat Boye. A to v mnoha směrech. Rychlá akce, spousta krve, přidá vám do ruky střelné zbraně a příběhová linie byla asi nešťastnou náhodou odstraněna z kódu hry. Jedná se prostě o retro krvavou akci, která vás bude v drtivé většině herního času držet v trvalém stavu „bomby před výbuchem“ a vy si tak budete říkat: „Rozflákám monitor ruku v ruce se sprchou nadávek už teď nebo zkusím toto kolo ještě jednou?“. A Butcher je postaven tak, že vám to prostě „nedá“ a kolo zkusíte ještě jednou.

butcher_6_1920x1080

Nejvýstižnějším přirovnáním je zřejmě tyčový mixér. Vezměte Super Meat Boye, přidejte trochu Dark Soulsů, špetku starého Duke Nukema a okořeňte to Counter Strikem. Mixér zapněte na plné otáčky a mixujte dokud nevznikne Butcher.

I přesto, že Butcher nepřináší vlastně nic nového, sázka na vysokou obtížnost se vyplatila a hra zatím sklízí velmi kladné hodnocení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.