Cabela’s Big Game Hunter Pro Hunts – RECENZE – Lovecký simulátor ze Slovenska

Získat lovecký lístek v České republice není v dnešní době nic lehkého. Navíc v našich lesích neběhá moc zvěře a tak jenom sedíte a čekáte. Nezní to moc zábavně. Vývojáře z Cauldronu to pravděpodobně taky moc nebavilo. A tak dali to nejlepší z lovu do skvělé hry Cabela’s Big Game Hunter Pro Hunts.


Vývojáři: Cauldron

Vydavatel: Activision

Datum vydání: 25. března 2014

Žánr: akční, simulátor, FPS

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360, Wii U
Hra má jednu single-playerovou kampaň, která zavede hráče do Severní Ameriky. Jsou tady čtyři oblasti, rozdělené podle světových stran. V každé oblasti jsou jiná zvířata a pro odemknutí další lokace, musí hráč zabít bosse. Úkolem hráče je lovit různá zvířata za použití zbraně, kterou zadá hra. Například ulovit jelena kuší. Za každý vystřel se potom přičtou nebo odečtou body podle toho, jak úspěšný byl. Celou hrou provází čtyři profesionální lovci – Wade Middleton, Jim Shockey a Ralph & Vicki Cianciarulo. Rozdávají rady a snaží se pomáhat.
Hra si dost zakládá na realističnosti. Zbraně jsou kopiemi svých skutečných předloh a chovají se jako opravdové. Stejné je to i u zvířat. Zatímco králíček před hráčem uteče, medvěd nebo kanec neváhá a hned přechází do útoku. Každý zásah je detailně ukázán a hráč se dozví, kterou část zvířete zasáhnul. Nechybí ani stopování zraněných zvířat.


Celkem povedená je customizace zbraní. Za každé ulovené zvíře je hráč odměněn kredity. Ty potom může utrácet v obchodě, vylepšovat svoje zbraně a zlepšovat si statistiky.
Cabela’s Big Game Hunter Pro Hunts je přesně tou hrou, která dáva hráčům to, co slíbila, ale ničím nepřekvapí. Krásná grafika nezachrání to, že jenom běháte po lese. Vývojaři se snažili hře něco navíc přidat odemykáním lokací. Zabití bosse s sebou nese jakousi výzvu, ale osm takových ozvlástnění ve hře, která je nekonečná moc nezmůže. Hra je v poměrně neoblíbené žánru, ale jako oddechovku určitě poslouží.

Hodnocení 6/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.