Call of Duty: Mobile – MOBILNÍ HRY – Další pořádné FPS na mobily?

Mobilní verze hry Call of Duty způsobila nedávno velký rozruch. Mnoho fanoušků velmi potěšila svým zpracováním, stabilitou a především zábavou. Za úspěchem stojí především to, že hra je zdarma, skvěle optimalizovaná a to i přesto, že je nutné stáhnout 1,8 GB dat. 

U mobilních FPS her je problémem jejich omezenost. Hru je nutné přizpůsobit malé obrazovce a ovládání přenést do dotykové formy. Tyto dva faktory samotnou hru hned velmi limitují, a proto pokud máte zkušenosti například s mobilní verzí PUBG, tak zde najdete velkou podobnost. Obě hry taktéž vyšly pod křídly Tencent Games. 

Pokud se podíváme na hratelnost, tak hra kopíruje sérii na PC. Hodně střílení, rychlá regenerace životů, nepřestávající akce a eliminování balistiky. V míření vám hra velmi pomáhá, zbraně se chovají všechny téměř stejně a vy se tak můžete soustředit pouze na samotnou akci. K dispozici je klasický multiplayer (Team Deathmatch, Free for All, Search & Destroy a další.) nebo battle royale, který je z mého pohledu mnohem větší zábavou. Problémem je nedokonalá balistika a tak těžko soudit, zdali tisíce attachementů na zbraně produkují nějakou výhodu. Nicméně mapy jsou graficky velmi dobře zpracované a pravděpodobně jim byla věnována větší péče než u zmiňovaného PUBG mobile. Graficky skvěle jsou zpracované i efekty jako vyslání raket po nepříteli v rámci bonusových schopností.

To, že je hra zdarma je samozřejmě dvousečnou zbraní. Hra si získala okamžitě mnoho hráčů, ale dost často vás bude otravovat reklamními sděleními na nákup skinů a podobně. Jenom v hlavním menu naleznete přibližně sedm klikacích oken souvisejících s nákupem herní měny nebo předmětů do hry.

Vybavení postavy je taktéž zpracováno velmi dobře, i když budete zase omezování nutností za nějaké attachementy a perky platit. Vše ale zachraňuje skvělá hratelnost a grafika hry. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *